0.bat zararlı mı?

Daha fazla  
Arkadaşlar benim her gün bilgisayarımda rastgele bir zamanda aniden görev yöneticisine 0.bat diye bir şey geliyor ve Antimalware Service Executable ile birlikte birkaç saniye çalışıp sonra kapanıyor. Dosya konumu ise AppData\Local\NVIDIA\NvBackend\DAO klasöründe bulunuyor. Bazıları virüs yazmış forum konularında Malwarebytes ile tam tarama yaptım bir şey çıkmadı.

Kaspersky ile de taratmayı dener misiniz?

Merhaba,

Dosyayı sağ tıklayın ve natepad ile açın. Notepad'deki kodları iletin birlikte bakalım. Aksi takdirde zararlı ya da değil diyemez kimse.

Başka bir gün de aynı konudan açmışsın zaten. Aynı konudan açmana gerek yok eski konuyu öne çıkar yapabilirsin. Soruna gelirsek sistem Kaspersky ile de tam tarama yap ayrıca bahsettiğin dosyayı bir de Virustotal’de taratıp sonucunu burada paylaşabilirsin.

Arkadaşlar NVIDIA klasöründe iki klasör çıktı karşıma birinci 0.bat dosyasını taratınca hiçbir şey çıkmadı, ikinci 0.bat dosyasını taratınca VirusTotal'de bu sonuç çıktı.

1659636117804.png

1659636146148.png

Şimdi Kaspersky indirdim tam tarama yapıca
Merhaba,

Dosyayı sağ tıklayın ve natepad ile açın. Notepad'deki kodları iletin birlikte bakalım. Aksi takdirde zararlı ya da değil diyemez kimse.
Notepadde bazı yazılar dışında hepsi anlaşılmayan sembollerle dolu bilgisayarda yavaşlama yok ama anlık işlemci kullanımı %80 lere çıkıp iniyordu günde bir defalığına.

Kaspersky ile de taratmayı dener misiniz?
Dostum şu anda tarama yapıyorum o dosyayı sildim ardından Geforce Experience'ı açıp bilgisayarda oyun taraması yaptım ve ardından o klasör ve dosya geri geldi. Yine VirusTotal'e taratınca aynı sonuç çıkıyor. Anlam veremedim bu bir virüs mü yoksa NVIDIA'nın kendi dosyası ama virüs olarak mı gösteriyor çözemedim.

Son düzenleme:
Arkadaşlar NVIDIA klasöründe iki klasör çıktı karşıma birinci 0.bat dosyasını taratınca hiçbir şey çıkmadı, ikinci 0.bat dosyasını taratınca VirusTotal'de bu sonuç çıktı.

Eki Görüntüle 1474586
Eki Görüntüle 1474588

Şimdi Kaspersky indirdim tam tarama yapıca

Notepadde bazı yazılar dışında hepsi anlaşılmayan sembollerle dolu bilgisayarda yavaşlama yok ama anlık işlemci kullanımı %80'lere çıkıp iniyordu günde bir defalığına.

Merhaba,

"0.bat" dosyası değil o zaman o "0.dat" dosyasıdır. Sizdeki dizinde endişe etmenize gerek bulunmuyor. Nvidia Experience kullanıyor o dosyayı, özellikle sisteminizde kasma olduktan sonra görev yöneticinizde görmeniz normal, yanlış hatırlamıyorsam kasma yapan programın log kaydını tutuyor. İsterseniz silebilirsiniz, Nvidia Exp. kendisi yeniden o dosyayı oluşturur, ancak programın tuttuğu kayıtları bozmuş olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı