%0 Ekran Kartı Kullanımı ve FPS Sorunu

RmX78

Kilopat
Daha fazla  
Kısa bir süredir yaşadığım bir sorun var inşallah çözümünü sizinle bulacağımız. Geçtiğimiz hafta Toshiba OCZ TL 100 240GB'lik SSD aldım sisteme taktik formatladım. Sistem kurulumunu tamamlandıktan(driver kurulumları dahil) sonra oynamış olduğum PUBG oyununu kurdum ve gördüğüm durum GPU Kullanımı : %0 ve FPS Değeri 0 Olarak Gösteriyor. Bunun çözümünü halen bulamadım.

Oyunu oynayamıyorum. Sadece bu oyun değil tabi başka oyunlarda denedim aynı sonucu veriyor. GPU Kullanımı ara ara %64 oluyor fakat FPS Değerleri yine 0 olarak görünmektedir. Acaba sorunum nedir ne yapmam lazım. Sistemim ekran kartını tanıdı sadece oyunlarda sıkıntı yaşıyorum.

Not olarak eklemek istiyorum çünki konuyu açınca fark ettim. Bilgisayardan video izlerkende donmalara sebep oluyor. Umarım ekran kartı bozulmamıştır.
İnşallah iyi bir haber alırım sizden..

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı herhangi bir işlem sırasında hasar aldı mı ya da hiç ekran kartını çıkartıp yok üstü toz olmuş sileyim yok öyle yok böyle bir durum yaşandı mı?

Ekran kartı herhangi bir işlem sırasında hasar aldı mı ya da hiç ekran kartını çıkartıp yok üstü toz olmuş sileyim yok öyle yok böyle bir durum yaşandı mı?

SSD'yi takabilmem için yerinden düzgün bir şekilde çıkardım. Temizleme işlemi yapmadım.

@Recep Baltaş Konuya dair bir fikrim yok. Yardımcı olur musunuz arkadaşa, bir şeyler öğrenmiş oluruz :D

İnşallah konuya dahil olur :D

Garantisi varsa garantiye götürmeni tavsiye ederim fakat garantisi yok ise kartına elveda etmek zorunda kalabilirsin.

Intel i5 2500k - AMD Raedon HD 7850

Garantisi yok.
Peki neden elveda demek zorunda kalabilirim sorunu nedir ki.
Bu çıkarıp taktıktan sonra oluştuğuna göre büyük ihtimalle donanımsal bir hata yani bundan ekran kartını üreten firmadan başka (bu konuda okul okumuş veya bilgisi olanlar hariç) kimse anlamaz. Garantisi yoksa zaten firma bakmayacak demektir garantisi olsaydı da büyük ihtimalle kullanıcı hatası derlerdi .
Bu arada elveda etmek zorunda kalabilirsin demişim pardon bir ihtimal var ki anakartın PCI Express slotunu bozmuş olabilirsin bildiğim kadarıyla bu slotlar internette satılıyor fakat montajı hakkında herhangi bir bilgim yok. Ekran kartını başka bir bilgisayarda deneyerek sorunun ekran kartında mı yoksa diğer bileşenlerde mi olduğunu çözebilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı