0 kapalı kutu telefondaki arkasındaki etiket nedir?

370335

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba dostlar, 0 kapalı kutu bir cihaz aldım ve arkasında görselde IMEI karalı bir şekilde atacağım o karalı bölgede IMEI var böyle bir kare etiket mevcut diğet sıfırkapalı kutu cihazlarda bu kare etiket yokken bende çıktığını fark ettim Vatan Bilgisayar'a sorduğumda yeni cihazlarda artık böyle geliyor dendi ama foruma sormak daha mantıklı geldi cihaz A23 0 kapalı kutu bir cihaz bu etiket kafama çok takıldı ambalajları yerinde bir cihazdı tek bu etiket kafama takıldı normal midir ve diğer cihazlarda bu etiket neden yok.

Dosya Ekleri

• IMG-20230501-WA0002.png
    IMG-20230501-WA0002.png
    848,8 KB · Görüntüleme: 88
Hocam, Samsung telefonlardaki arkasındaki etiket, telefonun model numarası, IMEI numarası ve diğer düzenleyici bilgileri içeren bir etikettir. QR kod gibi bir şey de içerebilir, bu kod genellikle telefonun model numarası ve IMEI numarasını içeren bilgileri içerir. Ayrıca, QR kodun altında telefonun dahili depolama kapasitesi gibi diğer özellikleri de yer alabilir. SM-A236F model numarası bir Samsung telefon modelidir, 128 GB ise telefonun dahili depolama kapasitesini ifade eder. IMEI numarası ise telefonun benzersiz tanımlayıcısıdır. Bu bilgiler telefonun yasal olarak satılabilmesi için gereklidir ve telefonun teknik özelliklerini belirler.

Hocam, Samsung telefonlardaki arkasındaki etiket, telefonun model numarası, IMEI numarası ve diğer düzenleyici bilgileri içeren bir etikettir. QR kod gibi bir şey de içerebilir, bu kod genellikle telefonun model numarası ve IMEI numarasını içeren bilgileri içerir. Ayrıca, QR kodun altında telefonun dahili depolama kapasitesi gibi diğer özellikleri de yer alabilir. SM-A236F model numarası bir Samsung telefon modelidir, 128 GB ise telefonun dahili depolama kapasitesini ifade eder. IMEI numarası ise telefonun benzersiz tanımlayıcısıdır. Bu bilgiler telefonun yasal olarak satılabilmesi için gereklidir ve telefonun teknik özelliklerini belirler.

Hocam dedikleriniz çok mantıklı geliyor fakat diğer 0 kapalı kutu telefon açılışlarında neden bu arkadaki etiket yok, onu soruyorum. Yoksa neden orada diye sorgulamıyorum. Kafama takılan neden bu etiket sadece bende var. YouTube'da hangi cihazın sıfır kapalı kutu açılışını izlesem bu etiket çıkmıyor. 4 yıl önce aldığım A20 cihazda da çıkmamıştı. Vatan gibi büyük köklü bir firmanın ikinci el tamir görmüş bir ürün satacağını da düşünmüyorum. Trendyol'daki veya da herhangi bir aracı firmada ürün satan pazarsatıcısı da değil ama insanın kafasına takılıyor.

Normaldir, benim gördüğüm cihazlarda da genelde etiket vardı.

Görseldekiyle aynı bir etiket mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam dedikleriniz çok mantıklı geliyor fakat diğer 0 kapalı kutu telefon açılışlarında neden bu arkadaki etiket yok onu soruyorum yoksa neden orada diye sorgulamıyorum kafama takılan neden bu etiket sadece bende var YouTube'da hangi cihazın sıfır kapalı kutu açılışını izlesem bu etiket çıkmıyor 4 yıl önce aldığım A20 cihazdada çıkmamıştı vatan gibi büyük köklü bir firmanın ikinci el tamir görmüş bir ürün satacağınıda düşünmüyorum Trendyol'daki veya da herhangi bir aracı firmada ürün satan pazarsatıcısıda değil ama insanın kafasına takılıyor.

Görseldekiyle aynı bir etiketmi.

Hocam, bende yeni telefon almıştım 1 ay önce ama benimkinden çıkmadı etiket. Bende de bu telefonun bir üst modeli A33 var. Çok ilginç.

Yeni konular

Geri
Yukarı