İşlemcinin sıcak çalışması zarar verir mi?

RetreeN

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
4060 8GB
İşlemci
İntel İ5-12400F
Merhaba, i5 12400F RTX 4060'lı bir kasa bilgisayarım var, stok soğutucu kullanıyorum. Soğutucu için Vatan'dan alırken yazın değiştir demişlerdi, çok anlamıyorum. Forza Horizon 5 oynarken her şey Full ayarlarda iken FPS'lik bir sorun yok ama işlemcim %100 de ya da 100 derece de çalışıyor, bunun bilgisayara bir zararı olur mu?

Merhaba, i5 12400F RTX 4060'lı bir kasa bilgisayarım var, stok soğutucu kullanıyorum. Soğutucu için Vatan'dan alırken yazın değiştir demişlerdi, çok anlamıyorum. Forza Horizon 5 oynarken her şey Full ayarlarda iken FPS'lik bir sorun yok ama işlemcim %100 de ya da 100 derece de çalışıyor, bunun bilgisayara bir zararı olur mu?

100 derece büyük bir sorun en kısa zamanda macun yenileyin soğutucudan olduğunu düşünmüyorum stok soğutucu yeterli o işlemci için.

100 derece çok yüksek uzun vadede sorun çıkarır hatta şu an nasıl kasmadan oynuyorsunuz ondan bile emin değilim.

Ben işlemcim 80 dereceyi görünce endişelenmeye başlıyorum ve temizliyorum. 100 derece çok fazla ayrıca o derecede nasıl rahat oynuyorsunuz? çok ısındığı için FPS'nin düşmesi veya oyunun sürekli donması gerekiyor. Üstüne stok fanla bile o sıcaklığa çıkmaması lazım aynı işlemci arkadaşımda var sorduğumda stok fanla tam yükte 85 derece olduğunu söylemişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı