0'dan geometri için kaynak tavsiyeleri

Rynze

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 11.sınıfa geçtim ve geometride sıfırım. Sizce hangi kaynaktan başlamalıyım neler yapmalıyım? Ayrıca şu an rehber matematiğin 49 günlük kitaplarını aldım. Matematikle Türkçeyi halledebiliyorum ama geometriyi anlayamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar 11.sınıfa geçtim ve geometride sıfırım. Sizce hangi kaynaktan başlamalıyım neler yapmalıyım? Ayrıca şu an rehber matematiğin 49 günlük kitaplarını aldım. Matematikle Türkçeyi halledebiliyorum ama geometriyi anlayamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Antrenmanlarla Geometri Soru Bankası ama yine de kaynak pek fark etmez başlangıç için​

Youtube Bayram Altun Hoca'yı öneririm sıfır isen. Ben de böyle başladım şimdi ankara hukuktayım.

Peki Antrenmanlarla Geometri kitabı her sene yenilenen bir kitap mı yeni baskıyı beklemeli miyim yoksa direkt alıp başlamalı mıyım?

Karekök Geometri Sıfır'a bakabilirsin.

Yapma hocam geometri dediğin ders 49 günde halledilemez.
İyi geometri yapabilmek için sağlam bir üçgen temeli gerekir ve üçgenleri öğrenmek için 1 ay süre vermen gerekir kendine. Öğrenmek derken formülleri ezberlemekten bahsetmiyorum bu arada, sürekli soru çözümü gerektiren bir ders geometri. Soru çöze çöze gelişirsin.
O yüzden 49 günde gibi kampları önermiyorum hatta direkt rehber matematiği önermiyorum 😀

Kaynak önerisi olarak Birey A geometri soru bankası temel atmak için iyidir. Konu anlatımı olarak Kenan Kara'yı önerebilirim.

Yapma hocam geometri dediğin ders 49 günde halledilemez.
İyi geometri yapabilmek için sağlam bir üçgen temeli gerekir ve üçgenleri öğrenmek için 1 ay süre vermen gerekir kendine. Öğrenmek derken formülleri ezberlemekten bahsetmiyorum bu arada, sürekli soru çözümü gerektiren bir ders geometri. Soru çöze çöze gelişirsin.
O yüzden 49 günde gibi kampları önermiyorum hatta direkt rehber matematiği önermiyorum 😀

Kaynak önerisi olarak birey a geometri soru bankası temel atmak için iyidir. Konu anlatımı olarak kenan Kara'yı önerebilirim.

Hocam birey a geometri kitabını az biraz araştırdım. Hem TYT hem AYT içeriyor fakat ben AYT ile ilgili hiçbir konuyu bilmiyorum daha yeni geçtim zaten yine de kitabı alınır mı? Bir de her sene yeniden mi basılıyor yoksa her sene aynı kitap devam mı ediyor?

Hocam birey a geometri kitabını az biraz araştırdım. Hem TYT hem AYT içeriyor fakat ben AYT ile ilgili hiçbir konuyu bilmiyorum daha yeni geçtim zaten yine de kitabı alınır mı? Bir de her sene yeniden mi basılıyor yoksa her sene aynı kitap devam mı ediyor?
Hocam geometri kitapları zaten hem TYT hem AYT konularını içerir. Piyasada olan nerdeyse bütün kitaplar bu şekildedir.
Birey A en son 3-4 sene önce değişmişti ama şu an ki kitapların hepsi aynı alabilirsiniz.

Geri
Yukarı