0'dan TYT kaç ayda biter?

Akfortisev

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, 11. sınıfa geçmiş bulunuyorum ve TYT ve 11. sınıf konularını bu sene olabildiğince bitirmek istiyorum, seneye ise AYT ağırlık verip artan vaktimde sürekli deneme çözmek istiyorum. Öncelikle hem 11.sınıf hem TYT aynı anda yürütülebilir mi? Okullar açılır ise günde ortalama 4 saat civarı çalışabilirim, eğer açılmazsa bu süreyi uzatma fırsatım olur. İşin özüne gelirsek 0 olarak başlarsam TYT kaç ay içerisinde konuları tamamen bitirmiş olabilirim? Genel olarak anlama yönünden iyi olduğumu düşünüyorum. Sayısal öğrencisiyim ayrıca. Teşekkürler.

Selam arkadaşlar, 11. sınıfa geçmiş bulunuyorum ve TYT ve 11. sınıf konularını bu sene olabildiğince bitirmek istiyorum, seneye ise AYT ağırlık verip artan vaktimde sürekli deneme çözmek istiyorum. Öncelikle hem 11.sınıf hem TYT aynı anda yürütülebilir mi? Okullar açılır ise günde ortalama 4 saat civarı çalışabilirim, eğer açılmazsa bu süreyi uzatma fırsatım olur. İşin özüne gelirsek 0 olarak başlarsam TYT kaç ay içerisinde konuları tamamen bitirmiş olabilirim? Genel olarak anlama yönünden iyi olduğumu düşünüyorum. Sayısal öğrencisiyim ayrıca. Teşekkürler.
Tamamen mi 0 ? Yoksa 9 fen veya 10 fen kısmını biraz hatırlıyor musunuz? Ben de 11'e geçtim 1.5 ayda günde 1.5 saat çalışarak kimya biyoloji ve matematiğin yarısı bitti bende. Geometri biraz uğraştıcı, az çalışmamın sebebi 9-10 da yeterli tekrarı yapmış olmam. Okuyup soru çözdüm sadece. Fizik ve geometri sadece çok vaktinizi alır bana göre.

Sosyal'e çalışmayacağını varsayarsak yaklaşık 3-4 ay. O da günlük yaklaşık 2-3 saat çalışmayla. Ama direkt 80 net yaparsın demiyorum bunları yaparsan ortalama 65 netle başlarsın denemelere sonra çöze çöze arttirirsin. 11 ile gitmez kardeşim önce 11'i sağlam bitir yaz tatilinde de TYT'ye bak. TYT Türkçeyi dönem içinde de bitirebilirsin ki Türkçen kötü ise en çok net burada artacaktır.

TYT 3-4 ayda bitirilecek bir şey değil bence. Temelin yoksa matematik 3-4 ay sürer, fen dersleri 1.5-2 ay, Türkçe dil bilgisi 2-3 hafta, Sosyal'i bilmiyorum.

Temelim var tabii ki ancak sadece konuları hatırlamıyorum. Daha öncesinde 9. özellikle 10. sınıfta gayet başarılı olduğumu düşünüyorum.

Geri
Yukarı