Çözüldü 0x00000109 mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

oguzhan0

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selamlar. Bu yazı biraz uzun olacak lütfen vaktiniz varsa eğer sonuna kadar okumanızı rica ediyorum.

Anakart: MSI B450M-A PRO Max.
Ekran kartı: MSI RX570 Armor 4 GB OC.
İşlemci: AMD Ryzen 3 1200.
RAM: Neo Forza 8+8 16 GB 2666MHz.
Depolama: 240+240 2 adet SSD.

4 Gün önce temiz format attım formattan sonra DDU ile Windows'un otomatik kurduğu sürücüyü güvenli modda kaldırıp ekran kartının Driver'ini yükledim ve MSI sitesinden Anakart'ın Realtek ağ sürücüsünü, Realtek ses sürücüsünü yükledim ve AMD sitesinden RAID driver, AMD chipset dahil bütün güncellemeleri son sürüme yükledim RAM'ler 1 hafta önce satın alındı yine de Memtest86 ile test ettim ve 3 saat 12 dakika sonrasında temiz çıktı.
Bundan 6 ay öncesine kadar 4-5 yıl boyunda hep NVIDIA kullandım 1 kere mavi ekranla karşılaşmadım ne zaman AMD'ye geçtim 6 ay oldu abartmıyorum belki 30-40 defa format attım artık gına geldi hep çözüm arıyorum (bu forumda değil genel olarak sitelerde) mesela birisi diyor ki: Mouse klavye hariç bütün USB bağlantılarını çıkart. HyperX Cloud 2'nin ses kartı bağlı mesela. Ben bunu kullanmayacaksam niye satın aldım, neden çıkartıyorum?
Genel olarak herkes driver güncellemelerinden bahsediyor ama anlamıyorum bu lanet olası Driver'ler güncel yani yemin ederim aklım gidiyor Bilgisayar'ı açacağım, oyuna gireceğim zaman. Sabah Valorant'a girdim Rekabetci'de oyunun sonuna geldik pat mavi ekran. Gerçekten aşırı sinir bozucu bir şey kasayı tutup duvardan, duvara fırlatacaktım.
Arkadaşlar yalvarırım şunun net bir çözümü yok mu yapmadığım hiçbir çözüm kalmadı en son ekran kartını satıp NVIDIA alacağım. 6 ay öncesinde NVIDIA kullanıyordum 4 yıl boyunca bir kere sorun yaşadığımı bilmem. Bu işlerden iyi anlayan bir abim demişti; insanlar bu NVIDIA'ya boşuna para veriyor AMD serileri oyunlarda daha iyi. MSI GeForce 1050 Ti kartım vardı sattım belirttiğim kartı aldım, aldığım güne lanet olsun o gün bugündür hep mavi ekran hatalarından kurtulamıyorum.

Çözüm
  1. Cihazınızda bulunan AIDA64'ü kaldırın.
  2. BattlEye Anti-hile yazılımını kaldırın.
  3. Harici ses kartınızın yazılımını güncelleyin veya kaldırıp yeniden kurun.
  4. XMP veya işlemciniz üzerinde bir hız aşırtma varsa, normal ayarlara dönüp test edin.

Kurmuş olduğunuz Windows sürümünü nereden indirdiniz?
  2. BattlEye Anti-hile yazılımını kaldırın.
  4. XMP veya işlemciniz üzerinde bir hız aşırtma varsa, normal ayarlara dönüp test edin.

Kurmuş olduğunuz Windows sürümünü nereden indirdiniz?

Çözüm
  2. BattlEye anti-hile yazılımını kaldırın.

AIDA64 kaldırdım, ses kartının yazılımını güncelledim fakat batteye Program'larda gözükmüyor arkaplanda çalışıyor sanırım. Ubisoft programı kendisi yüklemişti sanırım.

PUBG gibi, EFT gibi oyunları oynuyorsanız onların anti-cheat yazılımı. Denemeniz için kaldırın. Ayrıca kurmuş olduğunuz Windows sürümünüzü nereden indirdiniz? Lisansınız ne durumda? Herhangi bir etkinleştirme aracı kullandınız mı?

Atmış olduğum listeden hangi oyunlarda çalıştığını kontrol edebilirsiniz.

PUBG gibi, EFT gibi oyunları oynuyorsanız onların anti-cheat yazılımı. Denemeniz için kaldırın. Ayrıca kurmuş olduğunuz Windows sürümünüzü nereden indirdiniz? Lisansınız ne durumda? Herhangi bir etkinleştirme aracı kullandınız mı?

Atmış olduğum listeden hangi oyunlarda çalıştığını kontrol edebilirsiniz.

Lisanslı değil maalesef, korsan kullanıyorum. Eğer yasak değilse link atabilirim.

Technopat Sosyal olarak biz korsana karşıyız. Ayrıca kurulum yaptığınız Windows sürümünü değiştirmeniz lazım. Oynama yapılmış bir sistem. Aldığınız hatada onun da payını gördüğüm için dikkatimi çekti. Bu yüzden sordum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İndirme ve kurulum konusunda bulunan linkler çok kısa zamanda güncellenecek. Takip edip, yukarıdaki rehbere göre işleminizi yapabilirsiniz.

Technopat Sosyal olarak biz korsana karşıyız. Ayrıca kurulum yaptığınız Windows sürümünü değiştirmeniz lazım. Oynama yapılmış bir sistem. Aldığınız hatada onun da payını gördüğüm için dikkatimi çekti. Bu yüzden sordum.

İndirme ve kurulum konusunda bulunan linkler çok kısa zamanda güncellenecek. Takip edip, yukarıdaki rehbere göre işleminizi yapabilirsiniz.

Gerçekten hiç aklıma gelmemişti bu. Yazıda bahsettiğim 6 ay öncesinde NVIDIA kullanırken Windows'u orijinal kullanıyordum sonra o sıralar kasa değiştirmiştim, tam hatırlamıyorum fakat SSD bozulmuştu sonra korsan kullanmaya başladım. Yani korsan sürümlerin mavi ekran hatalarına sebep olduğunu yeni öğrendim çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı