WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

MuratAkan13

Picopat
Daha fazla  
Birkaç ay önce yeni bir bilgisayar topladım sistemim iyi bir şekilde çalışıyordu. 1 2 ay sonrasında whea uncorrectble error mavi ekran hatası vermeye başladı. Aynı zamanda sürekli reset atıyordu. Her şeyi denedim. Sıfır anakartı değiştirip yenisini aldım. RAM'i değiştirdim. Ekran kartını değiştirdim. Sinir olmaktan başka bir şeye yaramadı bu bilgisayar. Sistemin ısı seviyeleri gayet mükemmel. Windows 10 kurulu ve birçok kez format atıldı işe yaramadı lütfen bir çare bulun. Bu bilgisayarı almak için işe girdim 16 yaşındayım bilgisayardan az çok anlıyorum. Bilgisayarı tamirciye götürdüm o bile yapamadı format atıp geri verdi. Bilgisayarım toplama olduğu için kendi teknik servisi yok ne olur bir şey bulun kafayı yiyeceğim yoksa.

Sistemim şu şekilde.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X.
SSD: Samsung 860 EVO 500GB.
RAM: Kingston HyperX Fury 8 GB 3200 CL16 DDR4.
Anakart: Gigabyte B450M S2H V2.
Ekran kartı: ASUS STRIX GeForce GTX1050 Ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD chipset sürücüsü güncellenmeli. Hata sebebi bu.
F60 sürümüne downgrade yapılacak BIOS. Beta kullanıyorsun.

AMD resmi sitesinden anakart çipsetine göre seçilen sürücü.

Teşekkürler dediklerinizi deneyeceğim ancak şu anda bilgisayar durmadan reset atıyor masaüstüne gelemiyorum bu hata da chipsetle mi alakalı?

Eğer hala daha whea correctible error hatası alıyorsan chipsetle alakalı.
Ağ destekli güvenli moda girip chipset güncelleyin.

Şu anda BIOS'u F60 sürümüne güncelliyorum dosyaları indirebildim sürekli yeniden başlatıyor PC açıyorum hemen yeniden başlatıyor sürekli durmadan.
Şu anda BIOS'u F60 sürümüne güncelliyorum dosyaları indirebildim sürekli yeniden başlatıyor PC açıyorum hemen yeniden başlatıyor sürekli durmadan.

Ağ destekli güvenli modda da yeniden başlatıyor sürekli bir şey yapamıyorum.

Şu anda chipset güncellemeye çalışıyorum ancak bilgisayar izin vemiyor durmadan yeniden başlatıyor.

Şu anda chipset güncellemeye çalışıyorum ancak bilgisayar izin vemiyor durmadan yeniden başlatıyor.

Bilgisayarım durmadan reset attığı için chipseti güncelleyemiyorum setup u indirdim yüklenirken kapanıyor bazen masaüstünü bile göremiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Bilgisayarım durmadan reset attığı için chipseti güncelleyemiyorum setup u indirdim yüklenirken kapanıyor bazen masaüstünü bile göremiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Ya bu Technopat neden böyle ya bir yardım istiyoruz kimse mesajıma cevap vermiyor bu konuyu 2. açışım hiçbir forumdan yardım alamadım bilgisayarcı bile çözemedi bir konu açtık anlattı anlattı şimdi cevap vermiyorsunuz meşgulseniz gerçekten anlarım saygım sonsuz ama görüpte cevap vermiyorsanız yazıklar olsun.

Son düzenleme:
1) Hamachi kaldırın.

2) Chipset sürücünüzü güncelleyin. Rehber video aşağıda mevcut.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3) BIOS'ta CPB açıksa kapatın. Ek olarak güç seçeneklerinden dengeli modu seçin.

Sorun çözülürse lütfen bildirmeyi unutmayın.

Geri
Yukarı