WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

MuratAkan13

Picopat
Daha fazla  
Birkaç ay önce yeni bir bilgisayar topladım sistemim iyi bir şekilde çalışıyordu. 1 2 ay sonrasında whea uncorrectble error mavi ekran hatası vermeye başladı. Aynı zamanda sürekli reset atıyordu. Her şeyi denedim. Sıfır anakartı değiştirip yenisini aldım. RAM'i değiştirdim. Ekran kartını değiştirdim. Sinir olmaktan başka bir şeye yaramadı bu bilgisayar. Sistemin ısı seviyeleri gayet mükemmel. Windows 10 kurulu ve birçok kez format atıldı işe yaramadı lütfen bir çare bulun. Bu bilgisayarı almak için işe girdim 16 yaşındayım bilgisayardan az çok anlıyorum. Bilgisayarı tamirciye götürdüm o bile yapamadı format atıp geri verdi. Bilgisayarım toplama olduğu için kendi teknik servisi yok ne olur bir şey bulun kafayı yiyeceğim yoksa.

Sistemim şu şekilde.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X.
SSD: Samsung 860 EVO 500GB.
RAM: Kingston HyperX Fury 8 GB 3200 CL16 DDR4.
Anakart: Gigabyte B450M S2H V2.
Ekran kartı: ASUS STRIX GeForce GTX1050 Ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Minidump dosyanızı paylaşır mısınız?

Bu dosyalar Windows.old klasöründen geçenlerde sistemi Windows 10'u dosyaları saklayıp yükselttim ama hata hala devam ediyor o zaman da aynı hata vardı buyurun.
Minidump dosyanızı paylaşır mısınız?

Enes hocam bakamamış ben bakayım. Bu arada dosyalardan 3'ü bozuk. Sadece 2 tanesine bakabildim.

MSI Global Buradan hem chipset sürücünü yükle hem de BIOS sürümünü 7C52v3B sürümüne güncelle.

Vanguard kaldır.

Windows Defender devre dışı bırak.

Enes hocam bakamamış ben bakayım. Bu arada dosyalardan 3'ü bozuk. Sadece 2 tanesine bakabildim.

MSI Global buradan hem chipset sürücünü yükle hem de BIOS sürümünü 7C52v3b sürümüne güncelle.

Vanguard kaldır.

Windows Defender devre dışı bırak.

Yalnız bunlar eski anakartıma ait minidump dosyaları şu an kullanıdğım anakart Gigabyte B450M S2H v2. BIOS güncel daha hatayı bugün iftardan sonra aldım aklıma foruma yazmak geldi baktım yeni minidump dosyası oluşmamış bende eski anakartımınkini attım windows.old dosyasındakini ama hata aynı hala o zamankiyle şimdiki aynı hata.

Dump dosyasının düşmesini bekleyin. C:/Windows/memory.dmp Böyle bir dosya varsa sıkıştırıp paylaşın. Minidump Dosyalarını Paylaşın Şu konudaki Ali Güngör'ün mesajını da uygulayın.
dediğiniz dosyayı buldum şuanda google drive üzerinden yüklemeyi deniyorum ama haddinden fazla uzun sürüyor çok bekliyorum hala yüklenmedi

Sıkıştırdınız mı? Uzun sürmesi normal. Boyutu yüksek bir dosya.

Evet sıkıştırdım şu anda Google Drive'a upload olmasını bekliyorum. Teşekkürler.
Tamamdır yükledim link de burada
Sıkıştırdınız mı? Uzun sürmesi normal. Boyutu yüksek bir dosya.

Orada mısınız?
Başka forum a yazayım bari. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Bilgisayarım defalarca mavi ekran verim sürekli yeniden başlatıyor bazen yeniden başlatırken daha tamamlanmadan bir kez daha yeniden başlatıyor ve mavi ekran hatası veriyor. Her şeyi denedim anakart, RAM, ekran kartı değiştirdim işe yaramadı.
İşletim sistemim:
AMD Ryzen 5 3500X.
Gigabyte B450M S2H V2
Kingston hyperfuryx 16CL.
ASUS STRIX GTX 1050 Ti.
Samsung EVO SSD.

Minidump: Google Drive'la Tanışın – Tüm dosyalarınız için tek bir yer

Yeni konular

Geri
Yukarı