0x80070057 biçimlendirme hatası

lProfessoRl

Hectopat
Selamlar arkadaşlar,

Önceki açtığım konuda da belirttiğim gibi birçok yol denedim.diskleri silip yeni oluşturup biçimlendirmeyi denedim acaba hdd demi sıkıntı var diye cmd komut sisteminden internet üzerinde gördüğüm komutları yazdım (Diskparta girip temizlemeye çalıştım vs.) fakat sorun geçmedi.Başka bir kasaya hddyi bağlayıp denedim kuruldu hiç sıkıntı vermedi hatta elimde başka hdd de var onu sorunlu kasada denedim hata verdi ,diğer kasaya bağladım sıkıntı çıkarmadı.Yani sorun kasada fakat kasadaki donanımların hangisinde sıkıntı var bulamadım.Yakın bir zamanda hayatımda ilk defa bios güncellemesi yaptım(Asus m2n).2007 sürümünü kullanıyordum şu zamana kadar,en son 2009 sürümü çıkmış onu indirip yaptım.Tabi sorun yoktu aradan zaman geçtikten sonra ekran dondu tırr diye ses çıkardı kapattım bilgisayarı, açtığımda ise mavi ekran.sonra format atmaya kalktığımda bu biçimlendirme hatasını verdi.Diğer kasadan son sürümün bir öncekini indirip sorunlu bilgisayarın biosunu güncelledim (son sürüm beta idi belki sorun ondadır diye bir öncekini indirdim fakat sorun devam ediyor o kasayı kullanamıyorum acaba biosu güncellediğim için mi bu sorunla karşılaştım bilmiyorum(dosyayı indirip biçimlendirilmiş flasha attım sonra biostan Tool kısmından asus profile mi ne yazıyodu oraya girip güncelledim.herhalde böyle güncelleniyor.)
Format atma sırasında "yeni" bölümünden disk oluşturuyozya sisteme 100mb ayırıyor ve 100 mb boş gösteriyor benim bildiğim 10-15 mb dolu olması lazım çünkü diğer kasada format atarken dolu oluyor herhalde o yüzden hata almıyorum.
Yani uzun lafın kısası muhtemelen sorun kasada,
Arkadaşlar uzun bir şekilde olayı anlatmaya çalıştım yardımlarınızı bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı