0x80070422 Windows Update Erişim Engellendi

ugur3232

Kilopat
Microsoft Store'dan bir şey indirmeye çalıştım, 0x80070422 hatası verdi. Bende çözümlere baktım, hizmetlerde Windows update kapalıydı, açmaya çalıştım ve erişim engellendi hatası veriyor... Ama yöneticiyim? Neden bu hata çıkıyor yardımcı olabilir misiniz?
1567717292367.png

Çözümü yazsaydınız bu sorunu yaşayan bir çok kişiye çözüm olurdu çözümünü bildiğiniz sorunların çözümlerini belirtiniz.
Benim bildiğim yol riskli başlamadan bu yolun riskli olduğunu söylüyorum.
Evet ilk olarak hatanın nedeni Windows Update'nin kayıt defterinden kapalı olması.Windows Update'i kayıt defterinden aktifleştiricez, aktifleştirdikten sonra Windows 10 yükseltme yardımcısı ile bilgisayarımıza en son güncellemeler kurulacak fakat kurulum esnasında ethernet driveri güncellendiğinde algılamama gibi sorunla karşılaşabilirsiniz zira ben karşılaştım bu sebepten dolayı yedeklemelisiniz kuruluma geçmeden önce. Windows sürümünüz ne kadar eskiyse o kadar uzun sürecektir.
Dip not :
Windows 10'un kayıt defterinden nasıl aktifleştireceğinizi bilmiyorsanız Youtube üzerinden ilgili videolarda bulabilirsiniz,
Windows 10 yükseltme yardımcısı Microsoft'un resmi sayfasında zaten mevcut.

Benim bildiğim yol riskli başlamadan bu yolun riskli olduğunu söylüyorum.
Evet ilk olarak hatanın nedeni Windows Update'nin kayıt defterinden kapalı olması.Windows Update'i kayıt defterinden aktifleştiricez, aktifleştirdikten sonra Windows 10 yükseltme yardımcısı ile bilgisayarımıza en son güncellemeler kurulacak fakat kurulum esnasında ethernet driveri güncellendiğinde algılamama gibi sorunla karşılaşabilirsiniz zira ben karşılaştım bu sebepten dolayı yedeklemelisiniz kuruluma geçmeden önce. Windows sürümünüz ne kadar eskiyse o kadar uzun sürecektir.
Dip not :
Windows 10'un kayıt defterinden nasıl aktifleştireceğinizi bilmiyorsanız Youtube üzerinden ilgili videolarda bulabilirsiniz,
Windows 10 yükseltme yardımcısı Microsoft'un resmi sayfasında zaten mevcut.
Keşke bunu çok önceden söyleseydiniz. Çözümünü bulamayıp format attım :) Çok saçma bir durum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı