0xc000000f mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10
Öncelikle herkese merhaba. Geçen gün laptopu kapatıp uyudum sabah ise UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME diye mavi ekran verip açılmıyordu. Üşendiğim için USB'den format at dedim kardeşime ama format atarken bir şeyi yanlış yapmış galiba bir hata vermiş ne verdiğini hatırlamıyor. Ondan sonra aşağıya yazdığım Recovery hatasını vermeye başladı. USB ile format atmayı denedim, Boot priority ile denedim, Boot menu ile format atmayı denedim bir türlü olmadı. Şimdi sadece BIOS'a ve Recovery mavi ekranına ulaşabiliyorum. Belki de Rufus'tan yanlış ayarladım hiçbir fikrim yok. Rufus'tan format USB'si oluşturmak için sisteme uygun ayarları söyleyebilirseniz doğru yapıp yapmadığımı da kontrol edebilirim. Yardım edebilirseniz çok sevinirim teşekkürler şimdiden.

Marka: Lenovo B5135 80LH001ETX.
İşletim sistemi: Windows 10.

Recovery.
File: /boot/BCD
Error code: 0xc000000f.

Bilgisayara GPT/UEFI olarak yazdırılmış bir bellekle kurulum yapılmalı.
Rufusta GPT/UEFI seçilecek.
Diğer her şey varsayılan değerde olacak. ISO dosyanızı seçin ve flaşa yazdırın.
Flaşa muhtemelen NTFS formatında biçimleme yapacağı için BIOS menüsünden Secure Boot ayarının açık ise kapalı olması gerek. Orijinal ISO bile olsa yükleme yaptırmıyor ilginç şekilde.
O en sonda dediğim olayı kendimden biliyorum, hiçbir şekilde yükleme yaptırmıyor.

Son düzenleme:
Bilgisayara GPT/UEFI olarak yazdırılmış bir bellekle kurulum yapılmalı.
Rufusta GPT/UEFI seçilecek.
Diğer her şey varsayılan değerde olacak. ISO dosyanızı seçin ve flaşa yazdırın.
Flaşa muhtemelen NTFS formatında biçimleme yapacağı için BIOS menüsünden Secure Boot ayarının açık ise kapalı olması gerek. Orijinal ISO bile olsa yükleme yaptırmıyor ilginç şekilde.
O en sonda dediğim olayı kendimden biliyorum, hiçbir şekilde yükleme yaptırmıyor.
BIOS'a girdim ama secure boot ayarını bulamadım. Bir de ISO yansısı ayrıştırma hatası veriyor dediğiniz gibi rufustan yapınca.

Şimdi Windows Media creation tooldan direkt USB üzerine kurmayı deniyorum bakalım olacak mı.

Security kısmında Secure Boot olması lazım. Genelde Security kısmında bulunur.

ISO dosyasını nereden indirdiniz?
Tamam o zaman, Media Creation Tool ile deneyin. O da aynı şekilde GPT/UEFI olarak yazacak flaşı.
F9 ile BIOS ayarlarını sıfırlayınca geldi, security boot ayarını kapattım.

Windows'un kendi sitesinden.
Umarım bu sefer olur :D

Olsun. O zaman Media Creation Tool üzerinden ilerleyelim.
Secure Boot ayarı kapalı dursun. Kurulum yapmayı biliyor musunuz? Bilmiyorsanız video atayım, onu izleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda ilk sürümün kurulumu var ama adımlar aynı sayılır.

Geri
Yukarı