0xc000007b hatası çözücü uygulama yapımı

TéQ10

Kilopat
Benim aklımda 0xc000007b hatasını çözmek için bir uygulama var. Mesela uygulamanın LOG dosyasını uygulamaya gösterdiğimiz zaman otomatik olarak hatalı .DLL dosyasını silerek gerekli uygulamayı çalıştırıp da hatalı .DLL dosyasını yenilemesini istiyorum. Böyle bir uygulamanın yapımı çok zor ve uzun süreli olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim aklımda 0xc000007b hatasını çözmek için bir uygulama var. Mesela uygulamanın LOG dosyasını uygulamaya gösterdiğimiz zaman otomatik olarak hatalı .DLL dosyasını silerek gerekli uygulamayı çalıştırıp da hatalı .DLL dosyasını yenilemesini istiyorum. Böyle bir uygulamanın yapımı çok zor ve uzun süreli olur mu?
" 0xc000007b hatası" tam olarak ne? Hiç WİN10 kullanmadım da.

Sadece Windows 10'da olmuyor.
Ve bu hata system32 ve Syswow64'teki bazı .DLL dosyaların eksikliğinden bozukluğundan veya güncel olmamasından meydana geliyor. Ve bu hatayı çözmek için o hatalı .DLL dosyalarını silip DirectX veya hangi uygulama ile indirilmesi gerekiyorsa o uygulamayı çalıştırıp yüklemek gerekiyor.
Bu hatalı .DLL dosyalarını bulmak için procmon'dan dosya raporu çıkarmak gerekiyor.
Burada nasıl çözüleceği benim yazımdan daha ayrıntılı bir şekilde anlatılmış.
Eskiden ben bu hatalardan çok çektim diğer kişilerin de çekmesini istemiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı