Çözüldü 0xc000007b hatası çözümlenemiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Squader

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, evet biliyorum onlarca konu var bu konu hakkında fakat sanırım dünya üzerinde bunu çözemeyen tek kişi benim 2 gün önce Witcher 3 satın aldım ve bu hata ile karşılaştım evet bütün çözümleri yaptım fakat olmadı, oyunu iade ettim ve BF 1 satın almaya karar verdim.

Tekrar aynı hata artık sinir sistemim kaldırmıyor, ne yapmam gerekiyor? Technopat ailesinden ricamdır ve buradaki arkadaşlardan çözmeme yardımcı olabilir misiniz?

Oyuna ne zaman tıklasam direkt olarak bu hatayla karşılaşıyorum. Evet bütün C++ DX dosyaları Visual vs hepsini yükledim. Gerekirse AnyDesk veya TW ile bağlanıp kontrol edebilirsiniz. Şimdiden saygılar ve teşekkürler. (Process Monitor rapor Linki'ni ekledim umarım doğru şekilde paylaşmışımdır.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
msvcp120.dll, msvcr120.dll, msvcp140.dll ve msvcr140.dll dosyalarını System32 ve SysWOW64 altından silip 2013 ve 2015 kurulumlarını yapmak BF1 için olan sorunu çözdü.

Sonrasında aynı sorun Dying Light'ta baş gösterdi. Bu sefer de Process Monitor raporu alıp sorunun msvcp100.dll ve msvcr100.dll dosyalarında olduğunu öğrendik. Bu dosyaları hem System32 hem SysWOW64 altından silip 2010 kütüphanelerini kurduk.

Sonrasında msvcp140_1.dll ve vcruntime140_1.dll dosyalarının eksik olduğuna dair bir aldık. 2015-2019 kütüphanelerini kurunca bu sorun da düzeldi.

@Jayce İsimli arkadaşa çok ama çok teşekkür ederim kendisi çok kısa sürede sorunumu çözdü kendisine çok minnetarım. 5 gündür çözemediğim durumu dakikalar içinde çözdü, kendisinin duacısıyım.
İyi oyunlar ve iyi geceler:)

Söylemeyi unutmuşum. Konu sahibinin bilgisayarında otomatik DLL yüklediğini iddia eden yazılımlardan biri vardı. Gördüğüm gibi kaldırdım. Bu gibi yazılımlar güvenilir olmamakla birlikte sorununuzu çözmenize yardımcı da olmuyorlar, bu konuda görüldüğü gibi.

En doğru çözüm yolu Process Monitor raporu oluşturarak burada paylaşmanız ki biz inceleyip sorunu tespit edebilelim.
Yanlış bilgi
Tüm Runtime'ları silin. Runtime'ları sildiğinizde birkaç .dll hatası alacaksınız. Eksik .dll'leri internetten indirip System32 ve SysWOW64'e atın. İnternetten DLL indirirken 64 Bit olanları indirin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu iki konudaki araçları kullanın.

Bu iki konudaki araçları kullanın.

Defalarca yaptım ama şimdi tekrar deniyorum, bana uzaktan bağlantı ile yardımcı olma şansınız var mı?

Defalarca yaptım ama şimdi tekrar deniyorum, bana uzaktan bağlantı ile yardımcı olma şansınız var mı?
Hocam malsesef uzaktan bağlantı ile yardım edemem.
Hocam Manuel olarak kendiniz dll dosyası eklediniz mi?
Eğer sorun devam ederse temiz kurulum ardından yukarıda bulunan 2 arac ile işlemi tekrarlamanız.

Hocam malsesef uzaktan bağlantı ile yardım edemem.
Hocam Manuel olarak kendiniz dll dosyası eklediniz mi?
Eğer sorun devam ederse temiz kurulum ardından yukarıda bulunan 2 arac ile işlemi tekrarlamanız.
Yukarıda verdiğiniz çözümdeki 2 aracıda indirdim ve tekrar tekrar yükledim fakat yine aynı hatayı alıyorum.Temiz kurulum nedir?Ayriyeten şunu belirtmek isterim ki oyun E diskinde kurulu sistem C'de kurulu ama process monitörde eksik dosyaları C'deki Windows'ta gösteriyor ( D Diskindede Windows var )

Yukarıda verdiğiniz çözümdeki 2 aracıda indirdim ve tekrar tekrar yükledim fakat yine aynı hatayı alıyorum.Temiz kurulum nedir?Ayriyeten şunu belirtmek isterim ki oyun E diskinde kurulu sistem C'de kurulu ama process monitörde eksik dosyaları C'deki Windows'ta gösteriyor ( D Diskindede Windows var )
Temiz kurulum usb ile işletim sisteminizi yeniden temiz bir şekilde kurmaya denir. Format atma işlemi diyebiliriz.
Aşağıya yazacağım çözüm olmazsa temiz kurulum (format) yapın.

Başlat menüsüne komut istemi yazıp çıkan uygulamayı sağ tık yönetici olarak çalıştırı seçin. Ardından
Kod:
sfc /scannow
bu kodu yazıp enter a basın işlem bitince . Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Sorun devam ederse Komut istemini tekrardan yönetici olarak çalıştırıp sırasıyla bu kodları yazın .
Kod:
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
Kod:
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
Kod:
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
Ardından bilgisayarı yeniden başlatın. Sorununuz devam ederse dediğim gibi temiz kurulum yapın.

Temiz kurulum usb ile işletim sisteminizi yeniden temiz bir şekilde kurmaya denir. Format atma işlemi diyebiliriz.
Aşağıya yazacağım çözüm olmazsa temiz kurulum (format) yapın.

Başlat menüsüne komut istemi yazıp çıkan uygulamayı sağ tık yönetici olarak çalıştırı seçin. Ardından
Kod:
sfc /scannow
bu kodu yazıp enter a basın işlem bitince . Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Sorun devam ederse Komut istemini tekrardan yönetici olarak çalıştırıp sırasıyla bu kodları yazın .
Kod:
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
Kod:
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
Kod:
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
Ardından bilgisayarı yeniden başlatın. Sorununuz devam ederse dediğim gibi temiz kurulum yapın.

Bunu yarım saat önce yaptım maalesef birşeyi düzeltmedi , temiz kurulum yapmaya korkuyorum çünkü bir çok iş ile ilgili dosyam var ve oyunlardaki savelerim kaybolacak . başka bir çözümü olamaz mı?

Bunu yarım saat önce yaptım maalesef birşeyi düzeltmedi , temiz kurulum yapmaya korkuyorum çünkü bir çok iş ile ilgili dosyam var ve oyunlardaki savelerim kaybolacak . başka bir çözümü olamaz mı?
Hocam save dosyalarınızın ve gerekli dosyalarınızın yedeğini alabilirsiniz.
Ayrıca bozulan sistem dosyalarınızı malesef başka bir şekilde düzeltilemez ( benim bildiğim kadarıyla) Zaten windows dosyalarınız çok karışmış temiz kurulum bilgisayarınız içinde iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı