Çözüldü 0xc000007b hatası çözümlenemiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Squader

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, evet biliyorum onlarca konu var bu konu hakkında fakat sanırım dünya üzerinde bunu çözemeyen tek kişi benim 2 gün önce Witcher 3 satın aldım ve bu hata ile karşılaştım evet bütün çözümleri yaptım fakat olmadı, oyunu iade ettim ve BF 1 satın almaya karar verdim.

Tekrar aynı hata artık sinir sistemim kaldırmıyor, ne yapmam gerekiyor? Technopat ailesinden ricamdır ve buradaki arkadaşlardan çözmeme yardımcı olabilir misiniz?

Oyuna ne zaman tıklasam direkt olarak bu hatayla karşılaşıyorum. Evet bütün C++ DX dosyaları Visual vs hepsini yükledim. Gerekirse AnyDesk veya TW ile bağlanıp kontrol edebilirsiniz. Şimdiden saygılar ve teşekkürler. (Process Monitor rapor Linki'ni ekledim umarım doğru şekilde paylaşmışımdır.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
msvcp120.dll, msvcr120.dll, msvcp140.dll ve msvcr140.dll dosyalarını System32 ve SysWOW64 altından silip 2013 ve 2015 kurulumlarını yapmak BF1 için olan sorunu çözdü.

Sonrasında aynı sorun Dying Light'ta baş gösterdi. Bu sefer de Process Monitor raporu alıp sorunun msvcp100.dll ve msvcr100.dll dosyalarında olduğunu öğrendik. Bu dosyaları hem System32 hem SysWOW64 altından silip 2010 kütüphanelerini kurduk.

Sonrasında msvcp140_1.dll ve vcruntime140_1.dll dosyalarının eksik olduğuna dair bir aldık. 2015-2019 kütüphanelerini kurunca bu sorun da düzeldi.

@Jayce İsimli arkadaşa çok ama çok teşekkür ederim kendisi çok kısa sürede sorunumu çözdü kendisine çok minnetarım. 5 gündür çözemediğim durumu dakikalar içinde çözdü, kendisinin duacısıyım.
İyi oyunlar ve iyi geceler:)

Söylemeyi unutmuşum. Konu sahibinin bilgisayarında otomatik DLL yüklediğini iddia eden yazılımlardan biri vardı. Gördüğüm gibi kaldırdım. Bu gibi yazılımlar güvenilir olmamakla birlikte sorununuzu çözmenize yardımcı da olmuyorlar, bu konuda görüldüğü gibi.

En doğru çözüm yolu Process Monitor raporu oluşturarak burada paylaşmanız ki biz inceleyip sorunu tespit edebilelim.
Hocam save dosyalarınızın ve gerekli dosyalarınızın yedeğini alabilirsiniz.
Ayrıca bozulan sistem dosyalarınızı malesef başka bir şekilde düzeltilemez ( benim bildiğim kadarıyla) Zaten windows dosyalarınız çok karışmış temiz kurulum bilgisayarınız içinde iyi olur.
İnanın hala deli gibi çözüm arıyorum ben format atmanın çözüm olacağına inanıyorum tabii fakat diğer oyunlarımın hepsi açılıyor fakat bu son indirdiğim 2 oyun bir türlü açılmıyor.

İnanın hala deli gibi çözüm arıyorum ben format atmanın çözüm olacağına inanıyorum tabii fakat diğer oyunlarımın hepsi açılıyor fakat bu son indirdiğim 2 oyun bir türlü açılmıyor.
Hocam ekran kartı driverlarınız felan güncel mi? Değilse güncellemeyi deneyebilirsiniz .
Onun dışında malesef önerebileceğim bir yöntem yok.

Şimdi deniyorum güncelleyeceğim , rica etsem herhangi bir iletişiminizi alabilir miyim? Delirmek üzereyim kusura bakmayın buradan mesaj atmayı beceremiyorum.

Bir 0xc000007b sorunun bu kadar hayatta kalabilmesi ilginç. Normalde paylaşıldığı gibi ilgileniliyor 0xc000007b konuları ile, gözden kaçmış demek ki.

C:\Windows\System32\msvcp140.dll
C:\Windows\System32\msvcr140.dll dosyalarını silin.

Aşağıdaki yazılımları kurun.
Sorun devam ederse yeni bir rapor paylaşırsınız.

Ayrıca, oyunu kurduğunuz klasör Türkçe karakter içeriyor, bu da ileride sorun olabilir. Değiştirmenizde fayda var.

Bir 0xc000007b sorunun bu kadar hayatta kalabilmesi ilginç. Normalde paylaşıldığı gibi ilgileniliyor 0xc000007b konuları ile, gözden kaçmış demek ki.

Ayrıca, oyunu kurduğunuz klasör Türkçe karakter içeriyor, bu da ileride sorun olabilir. Değiştirmenizde fayda var.
Bunu denedim şu an yine tekrar tekrar deniyorum , şu an bilgisayarımdaki diğer oyunlarda aynı hatayı vermeye başladı bilgisayarı camdan aşağı fırlatma aşamasındayım.

hocam discord kanalınız vs var mı ?

Dert etmenizi gerektirecek bir şey değil. Mesajlarıma hızlıca dönüş yaptığınız sürece yarım saatimizi almaz çözmek.

Aynı hatayı alırsanız yeni bir Process Monitor raporu paylaşırsınız. Geri dönüşünüzü bekliyorum.

Hocam Discord kanalınız var mı?

Paylaşmam yasak. Şimdilik dediklerimi deneyin, duruma göre sonradan bağlanıp bakabilirim.

Yaptım olmadı zaten msvcr140.dll bulamadım silmişim muhtemel daha önce verdiğiniz linki indirince kurmak yerine repair yapabiliyorum şu an son log : Logfileson.PML

@Squader

Önce denetim masasından C++ 2013 yazılımlarının hepsini kaldırın. Sonra yukarıda bahsettiğim DLL'ler System32 konumunda belirdiyse DLL'leri tekrar kaldırın ve C++ 2013 kurulumlarını yeniden yapın.

x64 ve x86 olmak üzere 2 kurulum yapmanız gerekiyor.

Yine olmazsa yeni bir Process Monitor raporu paylaşırsınız. Sorun yine aynı dosyadan kaynaklanıyorsa da bir şeyi yanlış yapıyorsunuz demektir. O durumda TeamViewer ile bilgisayarınıza bağlanıp bakabilirim.

Benim hatam tamamen. Kaldırmanız gereken dosyalar msvcp120.dll ve msvcr120.dll Bunları System32'den kaldırın.
Sonrasında da denetim masasındaki 2013 ve 2015 kütüphanelerini kaldırıp, bu dört yazılımı kurun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı