0xc000007b Hatası Neden Oluyor?

Burada detaylıca açıklanmış:

Burada detaylıca açıklanmış:
Sebep 1, korsan kullanmayı bilmeyen kişilerin korsan oyun kurulumu yapması. Ben defalarca korsan oyun kurdum, hiçbirinde de bu sorunu yaşamadım.
Benim sorum diğer sebep nereden geliyor? Elle kopyalanıyor da hali hazırdaki yerinden niye yok oluyor da insanlar elle kurma ihtiyacı duyuyor. Birkaç tanıdığımda rastladım. Orada olması gereken DLL dosyası yok. Aynı DirectX'i zamanında kurmuşuz. Bende var, onda yok.

Kompleks yazılımlar, özellikle oyunlar çalışmak için çeşitli yazılım kütüphanelerine ihtiyaç duyar. Ekrana basit bir çizgi çizdirmek için bile çoğu zaman bir kütüphane kullanılır. Bu kütüphaneler bir takım hazır kodlardan oluşur.

Örneğin DirectX ile bir oyun yapılmış ise bu oyun DirectX yüklü olmadan çalışmaz çünkü DirectX kütüphanesindeki kodları kullanmıştır. DLL dosyaları da bu kodları barındıran dosyalardır.

Kendi kodunuzdan başka bir kod kütüphanesini referans göstererek bana şu uzunlukta ve genişlikte bir çizgi çiz dersiniz, bu istek binlerce satırdan oluşan yazılım kütüphanesine gider, orada işlenir ve çizginiz çizilir.

Kendi başınıza bu çizgiyi çizdirmeye çalıştığınızda eğer yeterince tecrübeniz ve zamanınız yoksa bunu verimli bir şekilde başaramazsınız.

Tekerleği tekrar icat etmemek adına geliştiriciler sık sık bu tür kütüphaneleri kullanır.

Son düzenleme:
Zaten DirectX yüklemiş oluyorlar.

Yoo. Yüklemiyorlar. Yüklemeyi bilmiyorlar. Oyun hata verdikçe taşıma su ile kopyala yapıştır yapıyorlar DLL dosyalarını. İnsanların her şeyi bildiğini varsayma. Hiçbir şey bilmiyorlar. Bunu "ben her şeyi biliyorum" kafasında demiyorum. Gerçek bu. Burada açılan konuların %90'ı temel sorunlar. 10 yıldır bu böyle. Ha bilmek zorundalar mı? Değiller. Nasıl ki ben buji tamir etmeyi bilmiyorsam herkes de DirectX kurmayı bilmek zorunda değil.
Sebep 1, korsan kullanmayı bilmeyen kişilerin korsan oyun kurulumu yapması.
Kesinlikle bu da bir sebep. Orijinal oyunlar redist ile gelir. Ama korsan oyun yüklemeyi bile bilmeyen amatörler dandik dundik repack sürüm indirir...

Microsoft'ta da suç var. DX9 aslında Windows'a entegre edilmeli. Buna da el atarlar belki bir gün. Çünkü en son Redist paketi 2010 tarihli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı