i5-12400F ve 3060 12 GB sistemde oluşan FPS düşmesi sorunu nasıl çözülür?

Xetes

Hectopat
Daha fazla  
Bundan birkaç hafta önce oyunlarda çok fazla drop yediğim için işlemci almak istiyordum ve aldım da fakat hala ufak droplar yemeye devam ediyorum. Bu durum gerçekten çok can sıkıcı olmaya başladı. Yardım edebilir misiniz?

i5-12400F.
RTX 3060 12 GB.
MSI PRO-H610M-E
Crucial 5600MHz DDR5 1x16.
Corsair Force le 240GB.
Seagate 1TB Barracuda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun ne bilmiyorum ama optimizasyonu sorunlu olabilir mi? Ara ara darboğaz yiyorsunuz grafik ayarlarını yükseltip oynamayı deneyin bir de. Ben de benzerini New worldde yaşamıştım. i3 13100F ve RTX 4060 ile şehir içinde deli gibi darboğaz yiyordum. İşlemci kullanımı %100e çıkıyor ekran kartı kullanımı düşüyordu. Sistemi değiştim R5 7500F ve 4070 sistem aldım ancak sorun aynen devam ediyor. Sonra forumlarda detaylı araştırdım bu sorunu neredeyse yaşamayan yokmuş. Rezalet bir optimizasyonu varmış New World'ün

Oyun ne bilmiyorum ama optimizasyonu sorunlu olabilir mi? Ara ara darboğaz yiyorsunuz grafik ayarlarını yükseltip oynamayı deneyin bir de. Ben de benzerini New worldde yaşamıştım. i3 13100F ve RTX 4060 ile şehir içinde deli gibi darboğaz yiyordum. İşlemci kullanımı %100e çıkıyor ekran kartı kullanımı düşüyordu. Sistemi değiştim R5 7500F ve 4070 sistem aldım ancak sorun aynen devam ediyor. Sonra forumlarda detaylı araştırdım bu sorunu neredeyse yaşamayan yokmuş. Rezalet bir optimizasyonu varmış New World'ün.

Ya aslında Rust'ın öyle bir problemi olduğunu düşünmüyorum. Grafik ayarlarını yükseltip deneyeceğim.

Oyun ne bilmiyorum ama optimizasyonu sorunlu olabilir mi? Ara ara darboğaz yiyorsunuz grafik ayarlarını yükseltip oynamayı deneyin bir de. Ben de benzerini New worldde yaşamıştım. i3 13100F ve RTX 4060 ile şehir içinde deli gibi darboğaz yiyordum. İşlemci kullanımı %100e çıkıyor ekran kartı kullanımı düşüyordu. Sistemi değiştim R5 7500F ve 4070 sistem aldım ancak sorun aynen devam ediyor. Sonra forumlarda detaylı araştırdım bu sorunu neredeyse yaşamayan yokmuş. Rezalet bir optimizasyonu varmış New World'ün

Intel Turbo Boost ile sorunu çözdüm.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı