Çözüldü 0xc0000409 hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emreonbasi16

Hectopat
Forza Horizon 4 oynuyorum hata vermeden aniden oyun kapanıyor. Arkada açık olan Discord'da aynı anda yanıt vermiyor deyip kapanıyor. Aynı sorunu Valorant'ta da yaşıyorum. Orada da doku yerleştirirken bellek yetmedi gibi bir hata verip oyun kapanıyor. Bazen bu hata sonrasında Chrome'a girince sayfada hay aksi diye uyarı çıkıyor ve daha fazla görüntüleye basınca bellekle alakalı sorun olduğu yazıyor. Ne yapmam lazım? RAM'lerimde sorun mu var anlayamadım. Memtest86 ile test yaptığımda bir sorun bulmadı. En son hata verdiğinde olay görüntüleyicisinden baktım bunlar vardı.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    26,8 KB · Görüntüleme: 131
  • 2.png
    2.png
    137,7 KB · Görüntüleme: 118
  • 3.png
    3.png
    128,3 KB · Görüntüleme: 114
  • 4.jpg
    4.jpg
    98 KB · Görüntüleme: 141
Çözüm
Yapmanız gereken Sanal Bellek miktarını arttırmak. Minimum düzeyi sistemdeki fiziksel bellek kapasiteniz kadar, maksimum düzeyi de sistemdeki fiziksel bellek kapasitenizin iki katı olarak giriniz. Bu sorununuzu çözecektir.
Yapmanız gereken Sanal Bellek miktarını arttırmak. Minimum düzeyi sistemdeki fiziksel bellek kapasiteniz kadar, maksimum düzeyi de sistemdeki fiziksel bellek kapasitenizin iki katı olarak giriniz. Bu sorununuzu çözecektir.

Çözüm
Sorunun düzeldi mi ? Age of Empires 3 Definitive Edition oynarken beni de direk masaüstünde atıyor oyun kapanıyor. Bazen ben de de opera da hay aksi diye web sayfası çöküyor. Memtest86 da bellek testi yaptım belleklerim sağlam sorunsuz geçti. Neden kaynaklandığını çözemedim. Olay görüntüleyicisinde 0xc0000409 kodlu hata var.

Geri
Yukarı