0xc00007b hatası Assetto Corsa

İşletim sistemi
Windows 10
Assetto Corsa'da aldığım hata burada mevcut. Sizlerden bilgi bekliyorum.

Öncelikle Merhaba
0xc00007b hatası genellikle bir veya daha fazla sistem dosyasının eksik veya bozuk olduğu durumlarda meydana gelir. Assetto Corsa oyununu çalıştırmaya çalışırken bu hatayı alıyorsanız, aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

1. Oyunu ve Steam veya başka bir oyun platformunu yönetici olarak çalıştırmayı deneyin.
  2. Bilgisayarınızın tamamını yeniden başlatın ve tekrar deneyin.
  3. Oyunu yeniden yükleyin veya oyun dosyalarını doğrulayın.
  4. Microsoft Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir Paketlerini güncelleyin veya yükleyin. Bu paketler, oyunlar gibi birçok programın çalışması için gereklidir.
  5. DirectX ve .NET Framework sürümlerini güncelleyin veya yeniden yükleyin. Bu da oyunlar için gereklidir.
  6. Bilgisayarınızdaki tüm sürücülerin güncel olduğundan emin olun. Özellikle grafik kartı sürücülerinin güncel olduğundan emin olun.
  7. Virüs taraması yapın. Bilgisayarınızda virüs veya kötü amaçlı yazılım bulunursa, bu hataya neden olabilir?
Yukarıdaki adımlardan herhangi biri sorununuzu çözeceğini umuyorum.

Merhaba,

Aşağıdaki konumdan belirtilen DLL dosyasını silip DirectX kurulumunu yapınız. Kurulum esnasında Bing Bar yükleme seçeneğini devre dışı bırakabilirsiniz. Buna ihtiyacınız yok.

C:\Windows\System32\xinput1_3.dll

Sorununuz çözülürse belirtiniz. Çözülmezse sıfırdan yeni bir rapor oluşturup paylaşınız.

Öncelikle merhaba.
0xc00007b hatası genellikle bir veya daha fazla sistem dosyasının eksik veya bozuk olduğu durumlarda meydana gelir. Assetto Corsa oyununu çalıştırmaya çalışırken bu hatayı alıyorsanız, aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

1. Oyunu ve Steam veya başka bir oyun platformunu yönetici olarak çalıştırmayı deneyin.
  2. Bilgisayarınızın tamamını yeniden başlatın ve tekrar deneyin.
  3. Oyunu yeniden yükleyin veya oyun dosyalarını doğrulayın.
  4. Microsoft Visual C++ yeniden dağıtılabilir paketlerini güncelleyin veya yükleyin. Bu paketler, oyunlar gibi birçok programın çalışması için gereklidir.
  5. DirectX ve .NET Framework sürümlerini güncelleyin veya yeniden yükleyin. Bu da oyunlar için gereklidir.
  6. Bilgisayarınızdaki tüm sürücülerin güncel olduğundan emin olun. Özellikle grafik kartı sürücülerinin güncel olduğundan emin olun.
  7. Virüs taraması yapın. Bilgisayarınızda virüs veya kötü amaçlı yazılım bulunursa, bu hataya neden olabilir?
Yukarıdaki adımlardan herhangi biri sorununuzu çözeceğini umuyorum.

Bütün adımları denediğime emin olabilirsiniz fakat tekrar tekrar aynı hatayı almaktayım.
"0x800700C1" hatasını da bir defa aldım.
Sonra tekrardan 0xc00007b hatasına döndü.

Merhaba,

Aşağıdaki konumdan belirtilen DLL dosyasını silip DirectX kurulumunu yapınız. Kurulum esnasında Bing bar yükleme seçeneğini devre dışı bırakabilirsiniz. Buna ihtiyacınız yok.

C:\Windows\System32\xinput1_3.dll

Sorununuz çözülürse belirtiniz. Çözülmezse sıfırdan yeni bir rapor oluşturup paylaşınız.

Şu anda yardım bekliyorum hala kimseden cevap gelmedi lütfen yardım eder misiniz? Saatlerdir uğraşıyorum.

Son düzenleme:
Son yüklediğiniz rapora baktığım zaman sorunun yine XINPUT1_3.DLL dosyasından kaynaklandığını görüyorum.

Dediğim adımları uyguladınız mı? Belirtilen dosyayı bulunduğu konumdan silip tekrar DirectX'i kuracaksınız. DirectX'i dosyayı silmeden kuracak olursanız bir işe yaramayacaktır.

Geri
Yukarı