1.0 TSİ vs 1.2 Puretech

Henry Ford

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
1650 Super, Ryzen 3 3100
Öncelikle merhaba. 1.0 TSI 110 PS Golf ile 1.2 Puretech 130 PS Citroën C3 Aircross yarışsa hangisi önde tamamlar? Performans olarak hangisi daha iyidir?

Eğer golf e-TSI ise kafa kafaya giderler yada C3 çok az önde olur diye düşünüyorum. DSG vites avantajı ile golf, aleyhine olan beygir ve tork açığını kapatır. Son süratlerde çok fark olmaz, hatta golf geçebilir.

Dsg farkıyla kafa kafaya giderler büyük ihtimalle.

DSG ile EAT 6 arasında bu kadar fazla fark olur mu?

Eğer golf e-TSI ise kafa kafaya giderler ya da C3 çok az önde olur diye düşünüyorum. DSG vites avantajı ile golf, aleyhine olan beygir ve tork açığını kapatır. Son süratlerde çok fark olmaz, hatta golf geçebilir.

Normal C3 değil bizim ki. Biraz yüksek olan Aircross modeli. Arada 20 HP ve 30 NM tork farkı var. Sadece DSG ile bu fark kapanır mı?

DSG ile EAT 6 arasında bu kadar fazla fark olur mu?

Normal C3 değil bizim ki. Biraz yüksek olan Aircross modeli. Arada 20 HP ve 30 NM tork farkı var. Sadece DSG ile bu fark kapanır mı?
Kapanır. Golf son süratlerde daha iyi gibi. Ama çok fark olmaz dediğim gibi. Ama kalkışlarda C3 daha hızlı olur yüksek torq sebebiyle. Golf Aircrossa göre daha aerodinamik bir yapıya sahip.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yeni nesil tork konvertörlüler de artık güç kaybı aşırı az diyorlar. Vites geçişleri olarak iki arabayı da kullandım bana fazla fark var gibi gelmedi.

Kapanır. Golf son süratlerde daha iyi gibi. Ama çok fark olmaz dediğim gibi. Ama kalkışlarda C3 daha hızlı olur yüksek torq sebebiyle. Golf Aircrossa göre daha aerodinamik bir yapıya sahip.

Hocam alttaki video eski kasaya ait ve 207'den fazlasını dün kendi aracımda gördüm. 218'e kadar çıktı. Belki 220 yapar gerisi gelmezdi.

Son düzenleme:
Yeni nesil tork konvertörlüler de artık güç kaybı aşırı az diyorlar. Vites geçişleri olarak iki arabayı da kullandım bana fazla fark var gibi gelmedi.

Hocam alttaki video eski kasaya ait ve 207'den fazlasını dün kendi aracımda gördüm. 218'e kadar çıktı. Belki 220 yapar gerisi gelmezdi.
Motor ve şanzıman aynı sonuçta. Eski yeni kasa ile ne alakası var. Golf 1.0, Aerodinamikten dolayı aradaki motor hacim ve beygir farkına rağmen daha iyi gidiyor. C3'ün o motorla golfe göre çok daha iyi performans göstermesi gerekirdi.

Motor ve şanzıman aynı sonuçta. Eski yeni kasa ile ne alakası var. Golf 1.0, Aerodinamikten dolayı aradaki motor hacim ve beygir farkına rağmen daha iyi gidiyor. C3'ün o motorla golfe göre çok daha iyi performans göstermesi gerekirdi.

Eski kasası aerodinamik açıdan daha berbat. Yeni kasasının fotoğrafını bırakıyorum aşağıya. Eski kasaya göre daha sivri bir yapıya sahip.

Dosya Ekleri

• IMG_20221001_085556.jpg
    IMG_20221001_085556.jpg
    81,6 KB · Görüntüleme: 36
Eski kasası aerodinamik açıdan daha berbat. Yeni kasasının fotoğrafını bırakıyorum aşağıya. Eski kasaya göre daha sivri bir yapıya sahip.
Sivri olup olmaması önemli değil. Rüzgar tüneli hava sürtünme katsayısı ve yol sürtünme katsayısı golfte daha iyi. Tamamyle aracın aerodinamiği ile alakalı.

Sivri olup olmaması önemli değil. Rüzgar Tune'li hava sürtünme katsayısı ve yol sürtünme katsayısı golfte daha iyi. Tamamyle aracın aerodinamiği ile alakalı.

Golf bu anlamda tabii ki daha iyidir. Ben tamamen aradaki 20 HP ve 30 NM farka güvenerek sordum.

Sivri olup olmaması önemli değil. Rüzgar Tune'li hava sürtünme katsayısı ve yol sürtünme katsayısı golfte daha iyi. Tamamyle aracın aerodinamiği ile alakalı.

1.0 TSI ile yakın zaman da Drag ve Roll yaptım hocam. Drag'da brake Boost yaparak ( DSG'de olmuyormuş. ) 3 - 4 boy fark attım. Rollde de 60'dan kalktık. Direkt olarak 1 - 2 boy fark atıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı