1.000.000 TL aile arabası önerisi

O zamana kadar 1M'un erime ihtimali var. Bence şu an 600.000'e birşey alın , paranız olunca yükseltirsiniz. 600'e 1.3 Multijet Astra J - Nissan Juke - Corolla bulunabilir sanıyorum.

KM olarak 200.000 tavsiye etmem ama siz de haklısınız.

Bugünün 1M+'lık araçlarına bakıyorsak benim tavsiyem premiumlar olur.
F30 320d ya da B8,5 A4 2.0 TDI.
W204FL C180 bulunuyorsa o da güzel olur ama motor performansı ve iç hacmi kesinlikle yetersiz. Mercedes'in SW olanı diğerlerine göre daha fazla var gibi. Station karoserde çok güzel olur. A4 ve 3 serisinin SW'si çok az var , istenilen kriterlerde bir örnek bulmak zor olabilir.

Kriterlere cuk oturan araç ; Astra K 1.6 CDTİ Excellence SW.
Boyası biraz problemlidir , seramik ya da ppf ister. Kolon kilidi arızası hallediliyor çok problem değil ama yolda bırakan bir arıza.. Opel'e özgü bir arıza değil , Mercedes'te de var.
Onun dışında BMW gibi 100.000'de bir zincir değişimi gerekiyor

136hp 320NM motoru , tork konvertörlü şanzımanıyla , İntellilux farlarıyla gayet tatmin eder.
Örnek ilan paylaşacak olursak ;
W204FL C180 SW

Audi A4 B8,5 2.0 TDI Avant

Opel Astra K 1.6 CDTİ SW

Bir şekilde daha iyi araçlar bulunabilir.
Renk - donanım - km - hasar - fiyat hatta konum olarak.

Önerdiğiniz araçlar gerçekten güzeller, yalan olmasın Mercedes'in station wagonları gerçekten çok aklımı çeliyor ancak ne yazık ki 2012 model.. Audide aynı şekilde, ben mümkünse 2018 öncesi olmasın istiyorum.

Önerdiğiniz araçlar gerçekten güzeller, yalan olmasın Mercedes'in station wagonları gerçekten çok aklımı çeliyor ancak ne yazık ki 2012 model.. Audide aynı şekilde, ben mümkünse 2018 öncesi olmasın istiyorum.
Çok arada bir bütçe 😁 Biraz ekleyip , biraz çıkartılarak hemen her araç alınıyor neredeyse.
Güncel modellerde çok iyi birşey alınamayacağı için alternatif sundum.
KM olarak 200.000 deyince dedim bunlar da olur 😅

Hepsi kişisel tercih. Umarım güzel bir araç bulursunuz.
Ben de karşıyım aslında 10-15 yaşındaki araçlara bu paraların istenmesinde de..

Hocam evet bütçe meselesi ama gene de bu bütçede 1.0 araba almak sadece bana mı mantıksız geliyor. Bende çok beğeniyorum bunları ama çok düşük değiller mi güç olarak, bence genel olarak can sıkar.

Hocam emin olun düşük değil. 1.3 TCe Megane ile kapıştırdık ayrılmadı hiç 1.0 ecoboost. Bende çok şaşırıyorum ama gayet performanslı garip bir şekilde.

Onlar şu anki 600'e almak içindi ya 😅 tabii daha güzel araçlar da bakılabilir.

Hocam fiyatına göre de mantıklı gelmemişti. 😁

Çok mesaj gelmiş hepinize tek tek alıntı yapamadım arkadaşlar, önerileriniz için teşekkür ederim. Sene sonu, ya da önümüzdeki sene piyasaların değişebileceğinin ( ki muhtemelen öyle olacak) farkındayım ancak 3 kişi çalışıyor ve söylemesi ayıp maaşlarımız şükür iyi. Yani dengeleyebiliriz, yine bugünün piyasasını yakalarız diye düşünüyorum.

1 milyon gibi bir bütçede Opel alır mıyım? Bilemiyorum biraz önyargılıyım belki Insignia dolu versiyonu olabilir. LPG konusunda ciddi anlamda ön yargım var ve kesinlikle istemiyorum aşabileceğim bir şey değil ne yazık ki.

Nissan qashqai forumda birkaç konuda daha fazlasıyla önerilmiş, ona da kesinlikle bir göz atacağım. Sıfır alma işi biraz zor, ikinci el daha üst model ya da segment bir araç almayı açıkçası tercih ederim. Levorgun satışının çok zor olacağının farkındayım ancak temelde satmak gibi bir niyetimiz yok zaten kısa vadede. Kafamı kurcalayan tek problem, levorg 2018'den sonra ülkeye girmemiş, bu aracı alıp 10 sene binebilir miyim?

Hocam LPG için ne konu da önyargınız var? Ben kendi aracımda sadece sürekli LPG kullanımında benzin enjektörlerinin hafif kurum bağlamasıyla enjektör arızası aldım onu da 5 dakika yüksek devir kullanınca çözdüm. LPG eskiden cidden iğrenç bir yakıttı haklısınız ama günümüzde çok farklı. Örneğin 1.3 TCe gibi bir motorda yüksek sıkıştırma oranları olduğu için çok güzel performans veriyor. Oktanı yüksek olduğu için ne kadar basınç o kadar daha yüksek performans veriyor benzine göre. Fiyatı da benzine göre yarıyarıya. Bir düşünün derim. Eski LPG'lerde yaşadığınız problemleri yüzde 90 günümüzde yaşamazsınız. Japonlar fabrikadan LPG ile çıkarıyor arabalarını.

Astra hariç öneriler cidden güzel. Tabii ki sitedeki uygun araçların yüzde 95ine bakılıp en mantıklı olanı seçmek gerekiyor ama öneriler çok iyi duruyor. Astra içinde 2010 sonrası olanların dizel yerine benzinlisini daha mantıklı görüyorum. Yaklaşık 120.000 km kullandık 2020 senesinde.

Önerdiğiniz araçlar gerçekten güzeller, yalan olmasın Mercedes'in station wagonları gerçekten çok aklımı çeliyor ancak ne yazık ki 2012 model. Audi'de aynı şekilde, ben mümkünse 2018 öncesi olmasın istiyorum.

Hocam yıl olarak neden 2018 düşünüyorsunuz? Yanlış anlamayın LPG içinde aynı soruyu sordum fakat eğer sebebi farklıysa o sebebin olmayacağı daha önceki senelerin araçlarını da önerebiliriz.

Son düzenleme:
Hocam emin olun düşük değil. 1.3 TCe Megane ile kapıştırdık ayrılmadı hiç 1.0 ecoboost. Bende çok şaşırıyorum ama gayet performanslı garip bir şekilde.

Hocam LPG için ne konu da önyargınız var? Ben kendi aracımda sadece sürekli LPG kullanımında benzin enjektörlerinin hafif kurum bağlamasıyla enjektör arızası aldım onu da 5 dakika yüksek devir kullanınca çözdüm. LPG eskiden cidden iğrenç bir yakıttı haklısınız ama günümüzde çok farklı. Örneğin 1.3 TCe gibi bir motorda yüksek sıkıştırma oranları olduğu için çok güzel performans veriyor. Oktanı yüksek olduğu için ne kadar basınç o kadar daha yüksek performans veriyor benzine göre. Fiyatı da benzine göre yarıyarıya. Bir düşünün derim. Eski LPG'lerde yaşadığınız problemleri yüzde 90 günümüzde yaşamazsınız. Japonlar fabrikadan LPG ile çıkarıyor arabalarını.

Astra hariç öneriler cidden güzel. Tabii ki sitedeki uygun araçların yüzde 95ine bakılıp en mantıklı olanı seçmek gerekiyor ama öneriler çok iyi duruyor. Astra içinde 2010 sonrası olanların dizel yerine benzinlisini daha mantıklı görüyorum. Yaklaşık 120.000 km kullandık 2020 senesinde.

Hocam yıl olarak neden 2018 düşünüyorsunuz? Yanlış anlamayın LPG içinde aynı soruyu sordum fakat eğer sebebi farklıysa o sebebin olmayacağı daha önceki senelerin araçlarını da önerebiliriz.
LPG aklımda hep kötü kalmış. Çıkardığı sorunlar, patlamalar vs. babam da çok sıcak bakmıyor o yüzden şimdilik dışarıda tutuyorum. 2018 isteme sebebim, kilometreleri ne kadar düşük olsa da 12 senelik aracın daha çok problem getireceğini düşünüyorum doğal olarak. Öyle bakımı çok ucuz araçlar da değil.

LPG aklımda hep kötü kalmış. Çıkardığı sorunlar, patlamalar vs. babam da çok sıcak bakmıyor o yüzden şimdilik dışarıda tutuyorum. 2018 isteme sebebim, kilometreleri ne kadar düşük olsa da 12 senelik aracın daha çok problem getireceğini düşünüyorum doğal olarak. Öyle bakımı çok ucuz araçlar da değil.

Hocam 2006 model scenic 2 aracım vardı. Sadece 7 sene LPG ile biz kullandık ve motor için hiçbir problem çıkarmadı. Bakın 1.6 motor normalde bu grupta çok iyi bilinmiyor olmasına rağmen sorun çıkartmadı. 12 senelik daha fazla problem getirir diyorsunuz ama şu an sarı sitede eski arabamız 94 model golf hala duruyor. Araç 300 bin km devirmiş ama hala motor kondisyonu çok iyi. Araçların bakımı ucuz değil evet ama ona göre seçmek gerekiyor. LPG ve eski araçtan korkmayın. Alırken arabayı düzgün kontrol ettirememiş olmaktan korkun sadece. O sattığımız golf Allah izin verirse bu sene geri almak istiyorum. Zamanında satıp scenic alırken ustamız bize bir golf parası daha versen o kadar sağlam motor bulman çok zor diye söylemişti. Aklınızda olsun yani. 2012 alıp en dolu araca binmekte var, 2023 alıp radyosuz araca binmekte aynı şekilde.

Evet bu varmış :) Dizel kadar dolu değil ama epey birşey var.
2.elde satışı zor olacak böyle bir arabanın ama SW'lerin hepsinde genel sorun. Bu en azından dolu 😅

Evet bu varmış :) Dizel kadar dolu değil ama epey bir şey var.
2.elde satışı zor olacak böyle bir arabanın ama SW'lerin hepsinde genel sorun. Bu en azından dolu 😅

Hocam motor çok güzel motor. Ama satışı çok zor olur. Ford yine alıcısı var bu astraya göre. Yanlış anlamayın 2020 model sedan olanı kullandık bir süre gayet güzel araç. Sadece satış zamanını da düşünün.

Yeni konular

Geri
Yukarı