1.000 TL G5400 ve i7 9700K için Anakart Önerisi

Blackpink

Decapat
Arkadaşlar öyle bir anakart istiyorum ki, hem G5400 hem de i7-9700k desteklesin. Sebebi, işlemciler çok pahalı. Bir süre G5400 ile dayanıp akabinde i7-9700k güncellemesi yapacağım. Bu arada 4 adet RAM yuvası olanlardan olursa daha iyi olur. Biraz emri vaki gibi oldu kusura bakmayın. Şimdiden teşekkür ederim.

İşlemciler ucuzlamaz. Yeni nesil çıksa bile ucuzlamaz.

Bu dediğiniz şuna benziyor, zamanında GTX 900 serileri çıktı, ben şimdi GTX 950 alayım, sonra ucuzlar GTX 980 alırım.

GTX 980 asla ucuzlamadı. Hatta 1000 serisi gelince de birçok yer satmamaya başladı. İkinci elde biraz daha ucuza bulursun ama konu işlemci olunca ikinci elde de şansın olmaz. Çünkü işlemciler ekran kartı gibi değil, ikinci elde pek eskimiyor, hâliyle kimse ucuza satmıyor.

Bugün i5 7400 almaya kalksan, ikinci elde herkes sana 1000 lira falan fiyat çıkartır. Çıkış fiyatı o civardaydı çünkü.

Yarın öbürgün yeni nesil işlemciler çıkar, elinde kalır. Benden söylemesi.

Bütçenize uygun:

Bütçeyi biraz daha zorlama imkanınız varsa:

Bütçenize uygun:

Bütçeyi biraz daha zorlama imkanınız varsa:

Teşekkürler, fakat söylediğiniz anakartlarda 2133 mhz ram desteği var. Yani çok az değil mi? Ben minimum 3200 bakıyordum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı