1.000 TL'ye VDSL altyapı ve TurkNet için modem önerisi

Oakgn45

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Monster Abra A5 V16.5.2 / nVIDIA® GeForce® GTX1650 / Intel® Comet Lake Core™ i5-10200H / 16GB (2x8GB) DDR4 1.2V 2933MHz / 500GB CRUCIAL P2 PCIe M.2 2280
Yakında TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum ve modem önerisi istiyorum. Bütçe 1000 TL'yi aşmamalı.

1708467039875.png

1708467039875.png

2.el Huawei Türkcell/Vodafone VDSL modem bulursan al benim önerim bu.

2.el Huawei Türkcell/Vodafone VDSL modem bulursan al benim önerim bu.

Elimde Superonline'nin verdiği Huawei modem var ama taahhüdüm bitince geri vermek zorundayım sanırım.

Yakında TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum ve modem önerisi istiyorum. Bütçe 1000 TL'yi aşmamalı.

Eki Görüntüle 2122092

Eki Görüntüle 2122092

Evinde fiber altyapısı varsa fiber alman daha mantıklı bir de modemlerin internet hızına katkısı elle tutulabilir derecede önemli değil önemli olan tarife ve altyapı.

Elimde Superonline'nin verdiği Huawei modem var ama taahhüdüm bitince geri vermek zorundayım sanırım.

Evet iade etmek zorunda kalıyorsunuz.

Evinde fiber altyapısı varsa fiber alman daha mantıklı bir de modemlerin internet hızına katkısı elle tutulabilir derecede önemli değil önemli olan tarife ve altyapı.

Maalesef fiber altyapısı olmadığı için VDSL bakıyorum.

Bu üründe modem özelliği var mı yoksa sadece router olarak mı geçiyor?

Modem almanın sizi aşırı derece bir katkısı olacağını sanmıyorum sonuçta VDSL Superonline tarifeniz bitince 75Mbps bir tarife satın alın TurkNet almanız daha doğru olur kanımca modem almanız kendi görüşümdür bence gereksiz çünkü aradaki farkı anlayamıyorsunuz bile fiberde anlaşılır belki fakat VDSL için gereksiz.

Bu üründe modem özelliği var mı yoksa sadece router olarak mı geçiyor?

Ayrıca en son attığınız router modem değil.

Modem almanın sizi aşırı derece bir katkısı olacağını sanmıyorum sonuçta VDSL Superonline tarifeniz bitince 75Mbps bir tarife satın alın TurkNet almanız daha doğru olur kanımca modem almanız kendi görüşümdür bence gereksiz çünkü aradaki farkı anlayamıyorsunuz bile fiberde anlaşılır belki fakat VDSL için gereksiz.

Ayrıca en son attığınız router modem değil.

Superonline taahhüdüm bitiyor ve TurkNet modem vermediği için yeni bir tane almak zorundayım.

Superonline taahhüdüm bitiyor ve TurkNet modem vermediği için yeni bir tane almak zorundayım.
Kendi altyapısındaki müşterilere ücretsiz veriyor TurkNet. Bende TurkNet’e geçerken, kendi sattığı modemi aldım faturaya yansıtarak 1,5 ay sonra Gigafiber altyapısını getirdi ekstradan bir modem daha oldu aynısından 😄.

Hocam size katılmıyorum, bu cihazlarda kablosuz tarafı sadece var olsun bilmemne kadar uzak mesafeden çeksin diyip tasarlanıyor. Bu durumda da cihazlar fazla sayıda client kablosuz ağda konuşmaya başlayınca cortluyor. Paket kayıpları yaşanıyor. Eğer eviniz minik değil ise tarihi eser olmayan herhangi bir modem ve yanına kablosuz ağı yayınlayabilen, mesh sistem veya access point modu olan bir cihaz çok daha mantıklı oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı