1.300 TL monitör önerisi

Bütçe
1.300

Kunget

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba, yıllardır laptop kullanıyorum. Uzun süredir evde çalışıyoruz iş bilgisayarım 14", kendi bilgisayarım 15, 6". İş bilgisayarında genel olarak Excel üzerinde çalışıyorum ve ekran biraz küçük geliyor, kendi bilgisayarımda ise Technopat, YouTube, CS:GO (60 FPS), Forza Horizon 4 (30 FPS) oynuyorum. Bugün bir adet monitör kullanma fırsatım oldu. Biraz internete gezdim, bir elde CS:GO oynadım, laptop ekranından sonra o kadar güzel geldi ki şu an bende bir tane almayı düşünüyorum. Biraz baktım genel olarak 75 Hz ürünler gördüm acaba oyunları 60 ve 30 FPS oynamam 75 Hz bir monitörde sorun olur mu? Eğer sorun olmayacaksa bu tarz monitörlere de açığım. 1920x1080 kullandığım için 23" ideal olacaktır sanırım onun oranını pek bilmiyorum piyasada da genelde 23, 8" gördüm. Beni ekran almaya heveslendiren ekran ise Samsung 24" bir monitör. Yanına ek olarak kablosuz klavye+mouse alacağım için bütçeyi biraz kısmam gerekti ki bu bütçe ile sanırım bana uygun monitör vardır diye tahmin ediyorum. Genel amaç oyun oynamak olmadığı için çok oyun odaklı olmasına gerek olmayan, sorun çıkarmayacak markaların ürünlerinden önerileriniz bekliyorum. MediaMarkt ve Vatan Bilgisayar'dan önerirseniz elden de alabilirim fakat öyle bir takıntım yoktur. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vakit ayırıp link attığınız için beğeniyorum da iki ürün FPS'im üzerinde bununla ilgili bir açıklama yapmıyorsunuz bunu geçtim ikisi de bütçemin üzerinde.

1.300 lira veriyorken 144 ghz'in altında bir monitör almak büyük bir hata olur. Benim ve arkadaşımızın attığı fiyat aralıkları 75 ghz için ayırdığınız bütçenin çok az üstünde. Fakat görüntü performansı olarak kat kat üstün gelecek seçenekler. Ben aklınızda bulunsun diye attım. Almışken azıcık daha lira koyup güzel bir monitör alın. Sonra 1 sene sonra tekrardan para harcamak durumuna düşmeyin.

1300TL demişsiniz şimdi kalkıp 1300TL var ise size 60HZ mi önerelim?
60 HZ önermek zorunda tutmuyorum zaten ama gördüğün kadarı ile bu konu hakkında bilgim yok. Ekranın HZ'si sorun değil, istediğin FPS'te oynayabilirsin diye bilgilendirebilirsin. Bende araştırırken bu bilgi ile araştırım. Buraya yazmadan önce filtreden hep 60 HZ seçiyordum mesela.
1.300 lira veriyorken 144 ghz'in altında bir monitör almak büyük bir hata olur. Benim ve arkadaşımızın attığı fiyat aralıkları 75 ghz için ayırdığınız bütçenin çok az üstünde. Fakat görüntü performansı olarak kat kat üstün gelecek seçenekler. Ben aklınızda bulunsun diye attım. Almışken azıcık daha lira koyup güzel bir monitör alın. Sonra 1 sene sonra tekrardan para harcamak durumuna düşmeyin.
Yani imkanım olsa ve ileride oyun amaçlı bilgisayar toplayacak olsam kesinlikle itirazım yok. Elimdeki normal bir laptop ve ilerleyen yıllarda da böyle devam edecek gibi. Amacım yavaş yavaş toplamak olsa ya da 1-2 yıl sonra iyi donanıma sahip bir laptop alma durumum olsa 2.000 TL bile gözden çıkarılır.

Hz en basit tabiriyle akıcılık olduğu için ne kadar fazla Hz sahipseniz o kadar daha akıcı bir görüntüyle karşılaşırsınız olarak düşünün. Onun için artık günümüz koşulları gereği en düşük ghz seviyesinin 144 olması gerekir.

1.300 lira bandında 144 ghz olarak bulduğum 2 monitör oldu. Siz danışıp seçenekler arasında karar verirsiniz artık.

HP 144 gHz 21.5"
Acer 144 gHz 21.5"

Geri
Yukarı