1.4 Egea motor yükseltme yapılmalı mı?

Turbosuz arabaya istediğini yap performans artmaz. Sorun tork. Beygir değil. Piyasadaki en hantal motor bu. Yazılımla zorlamayın. İ20 de atmosferik 1.4 ama canlı bunun gibi değil. Satıp turbolu alternatif araçlara bakabilirsiniz.

Turbosuz arabaya istediğini yap performans artmaz. Sorun tork. Beygir değil. Piyasadaki en hantal motor bu. Yazılımla zorlamayın. İ20 de atmosferik 1.4 ama canlı bunun gibi değil. Satıp Turbo'lu alternatif araçlara bakabilirsiniz.

Aynen akrabamla bu konuyu konuştum atmosferik yerine 1.3 almayı onlarda yakın zamanda araçı satıp 1.6 multi jete gececekler oneriniz için sağ olun.

Atmosferik motor olduğunu bilip yokuşlarda 4000-5000 devirlerde gezmezseniz o arabaya ne yaparsanız yapın "Arkadan biri tutuyor" gibi gelir.
2.0 atmosferik vardı bende, 136 beygir 190 torktu o da aynı hissettiriyordu.
Yok öyle turbo dizel gibi 2000 devirde gaza bastım uçtu kaçtı. 2000 devirde gaza basarsanız arkadan biri tutuyor gibi gelir.
Düz yolda 2000 devir civarı iyidir ama yokuşa gelince devir çevirin korkmayın.
Ha yokuş yukarı devir çevirince çok yakar ama diyecekler için peşinen söyleyeyim, yokuşu çıkan her araba çok yakar. İnanmayan 2000 devirde çıktığı turbo dizel aracının anlık tüketim göstergesine bakabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı