1.4 T Cruze vs 1.6 Linea Multijet

Cruze parçalarında sıkıntı yok. Opel ile aynı çoğu parça. İç mekanda bile çok fazla aynı parça var. Facebook'ta gruplarına girersen en kötü ihtimalde bile Online şekilde satın alabilirsin parçaları. Ancak parçacılarda da bulunuyor genelde zaten.

Araçlara gelecek olursak Linea'nın alınmasının tek sebebi ekonomiklik olur. Onda da 1.3 multijet daha mantıklı olur. İkisi de iyi performansa sahip. Parça da ucuz. Ekonomiklikten önemli hiçbir durum yoksa o zaman linea alınabilir. Başka türlü bomboş araba. :D

Cruze ise yol tutuşu çok iyi. Konforlu da. Kalitesi ortalamadan yüksek güzel bir araç. 1.6 olsa kesinlikle uzak dur derdim 1.4t ise çok iyi olmamakla birlikte ortalama bir performansa sahip. Yakıtı bir tık fazladır. Ancak araç zaten 1.5 tona yakın. Normal o kadarlık. Gelelim tüpe. Tüp takıldıysa 10 kere düşünmek lazım. Ecotec motorlarda tüpe uyum zor oluyor. Çok iyi montaj lazım. Onda da bir garantisi yok. Benzinli ise ikisi arasından net cruze derim. Zaten LPG fiyatı da benzine yaklaştı.

Toyota auris ya da corollalar için ne düşünüyorsunuz. 2008-2012 arası biraz yüksek km olsa da düşünülür mü sizce. Piyasa çok kötü parayla rezil oluyoruz resmen. Araba fiyatlarına bakınca hayatı sorguluyorum her seferinde.
Bu arada tüm yorum yapan arkadaşlara teşekkürler.

Instagram'da kazalı arabaların paylaşıldığı bir sayfa var. Rahatca bulabilirsiniz.
O sayfada, aynı hızlarda gerçekleşmiş, "teneke" denilen Linea, Egea vb. arabalar ile, çok övülen diğer markaların kazaları var.
Eğer incelerseniz, ki hiç sanmıyorum, kendisinden üst segment olup da ondan daha az hasar alan Linealar var.
Bu arada, Era dediğiniz araba kaporta bakımından daha zayıf, ama siz bilirsiniz yine de. Arkadan (20 km civarı) bir dokunmamla stoplar, tampon, bagaj kapağı ve arka iki çamurluk da hasar gördü. Bir çamurluk hariç düzeltilmesi imkansız.
Benin aracımda ne var peki? Sadece tamponumun dişleri kırıldı ve kaput ucum eğildi. Aracım Fiat grubuna ait, "teneke" denilen bir araç.
Gerisini düşünmek size kalmış.
Ha bu arada, Fiat grubuna "teneke" diyenlerin araba bilgisi olduğunu düşünmüyorum. :)
Toyota Auris ya da Corollalar için ne düşünüyorsunuz?
Corolla iyidir. D-4D dizel motor da dayanıklıdır. Alınabilir.

Toyota Auris ya da Corolla'lar için ne düşünüyorsunuz? 2008-2012 arası biraz yüksek km olsa da düşünülür mü sizce? Piyasa çok kötü parayla rezil oluyoruz resmen. Araba fiyatlarına bakınca hayatı sorguluyorum her seferinde.
Toyota'ların en güzel kasaları bence. Yüksek km'den kastın nedir? 1.6 tüplüsü çoook uzun km'ler dayanıyor iyi bakılırsa. Çok da güzel motor ve araç.

Toyota'ların en güzel kasaları bence. Yüksek Km'den kastın nedir? 1.6 tüplüsü çok uzun Km'ler dayanıyor iyi bakılırsa. Çok da güzel motor ve araç.

Km olarak en fazla 160-170 bin arası km düşünüyorduk. Asıl tercihimiz 150 bin ve altıydı. Ancak o km arabalarda fiyatı çok yüksek ya da temiz değil. Hasar vs çok fazla. Biraz da 135 bin tamamını harcamak istemiyoruz, borçlar falan da var.

Son düzenleme:
Araç uzmanı değilim ama gördüğüm net bir şeyi söylemek isterim: Cruze modelinin yakıt tüketimi aşırı fazla. Kullanan arkadaşlarım satmak zorunda kaldılar. Saçma şekilde fazla tüketiyor bence.

Km olarak en fazla 160-170 bin arası km düşünüyorduk. Asıl tercihimiz 150 bin ve altıydı. Ancak o km arabalarda fiyatı çok yüksek ya da temiz değil. Hasar vs çok fazla. Biraz da 135 bin tamamını harcamak istemiyoruz, borçlar falan da var.
135 bine evet çok temizi zor şu durumda. Farklı modelleri düşünebilirsin.

binecekseniz cruze 1.4t alın astrayla aynı motor, yedek parça sorunu yok. Yol tutuşu harika (eskiden kullanıyorduk) biraz fazla yakar ama yaktığı kadar da gider. Lineayla taksiye ancak cıkarsınız

Hangi arabayı tercih etmeliyim sizce? Önceden albea vardı bende. O yüzden Fiat olsun istemiyorum ama yine de düşünülür. Cruze için(yedek parça) Opel alt yapısı(astra) kullanıldığı için parça sıkıntı denildiği kadar yok deniliyor ama bilemiyorum yine de. Modeller;
2010-2013 linea.
2012-2013 cruze.
Al satçı ya da sık araba değiştiren biri değiliz. Uzun süre bineceğimiz bir araç istiyoruz.
Linea almak daha mantıklı çünkü piyasadan çekilmeye başladı Chevrolet üstüne yedek parça sorunları var.

Geri
Yukarı