1.5 aylık muhabbet kuşuna vitamin verilmeli midir?

benveflütümle

Hectopat
Makaleler
1
Herhangi bir vitamine ihtiyacı var mıdır muhabbet kuşumun? Varsa hangi vitaminlere ihtiyacı vardır? Yardım edeceklere şimdiden teşekkürler.

Herhangi bir vitamine ihtiyacı var mıdır muhabbet kuşumun? Varsa hangi vitaminlere ihtiyacı vardır? Yardım edeceklere şimdiden teşekkürler.
Yemli vitaminler var ve ballı vitamin yemleri. Onları alıp kafese asın o ihtiyacı olduğun da yer. Onun dışın da kum alabilirsiniz.

Arkadaşın dediği gibi ballı vitaminlerde var diğer alternatif olarak da suya damlatılan vitaminler var. Bu arada bu ballı yem falan alacaksanız paraya kıyıp kalitelisinden alın ve açıkda olandan almayın tozlanıyor kuşa zarar vermesin. Kapalı tercih edin. Başka bir alternatif olarak da evde kendi ballı yeminizi yapabilirsiniz. Bir de sindirim sistemi için kuş kumu alın ama vitaminlisinden alın böyle kumu bembeyaz olanlar var onlardan almayın. Kuşunuzun daha sağlıklı olmasını istiyorsanız yumurta maması alabilirsiniz 2 haftada 1 yumurta maması verebilirsiniz mesela.

Geri
Yukarı