1.5 GB Ram Var Ama Bilgisayar 1 GB Olarak Görüyor ?

XP de böyle hatalar coğu bilgisayarda mevcut. Sürümünü en az windows 7 veya 8.1 e güncellemeni tavsiye ederim. Performansın artar sorunlar ortadan kalkar

XP de böyle hatalar coğu bilgisayarda mevcut. Sürümünü en az windows 7 veya 8.1 e güncellemeni tavsiye ederim. Performansın artar sorunlar ortadan kalkar
Kardeş çok doğru diyorsunda bu ram ile windows 7 pek iyi olmaz gibime geliyor çünkü 1 gb ram varken windows 7 professional yapmıştım bilgisayar çok kasıyordu.

RAM marka ve özelliklerin nedir?
Windows tuşu+r'ye bas, dxdiag yazıp enterla, display sekmesinde ne yazıyor?
Tek başına 512lik takınca çalıştırıyor mu makinayı?
Tek başına denemedim en kısa zamanda deneyeceğim.
Ram markası : Kingston DDR2 CL5 667 Mhz 512 mb ram
Diğer slottaki ram : Kingston DDR2 CL5 667 Mhz 1 gb ram
Yani herhangi bir uyuşmazlık yok gibime geliyor ama belirttiğim gibi bilgisayarın özelliklerine girdiğimde 1 gb gözüküyor ama Cpu - Z programında 1.5 gb gözüküyor.

512Mb'ı 2Gb ile değiştir öyle dene.
Kardeş bak benim ana kartımda çift slot var bunların 1.sinde 1gb ram 2.sinde 512 mb ram var benim eskiden 1'er gb ram'lerim vardı bunlardan bir tanesi bozulunca 1 gb kaldı 512'liğide arkadaştan aldım.

Arkadasim kullanilan ram donanima ayrilmis ondan oyle gorunuyor recep abi videosunda soylemisti bir ara.
Peki bunu nasıl düzelteceğim ?

Bilgisayarında takılı olan ekran kartı nedir? Yani bilgisayarında harici ekran kartın var mı? Yoksa direkt olarak anakart üzerinden mi görüntü alıyorsun? Eğer anakart üzerinden görüntü alıyorsan (harici ekran kartı yok ise) sistem 512 MB kısmını görüntü sürücüsüne ayırmış olabilir.

Ekleme: Harici ekran kartın varsa da, @Conficker Belasi üyenin dediği gibi paylaşımlı ekran kartı olabilir.

Bilgisayarında takılı olan ekran kartı nedir? Yani bilgisayarında harici ekran kartın var mı? Yoksa direkt olarak anakart üzerinden mi görüntü alıyorsun? Eğer anakart üzerinden görüntü alıyorsan (harici ekran kartı yok ise) sistem 512 MB kısmını görüntü sürücüsüne ayırmış olabilir.

Ekleme: Harici ekran kartın varsa da, @Conficker Belasi üyenin dediği gibi paylaşımlı ekran kartı olabilir.
Harici ekran kartıdır. Peki bunun paylaşımlı olup olmadığını nasıl anlayabilirim ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı