1.5 Saniyelik bip sesi

Ömer Pazoğlu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar az önce ASUS K555LN i5200U işlemci, GT840M ekran kartlı laptopumda 1.5 saniyelik bip sesi geldi. Ara arada kısa kısa bip sesleri geliyor nadiren. Bunların sorunu ne olabilir ? Alalı daha 2 hafta oldu. Acil yardım lütfen. Bilgisayar sorunsuz çalışıyor ama böyle bir sorunla karşılaşmak saçma.

Sürekli Ses Güç kaynağı arızası
Birçok kısa bip Anakart arızası
1 uzun Bellek tazelenmesinde hata
1 uzun 1 kısa Anakart veya BIOS çipi arızası
1 uzun 2 kısa Ekran kartı arızası (Genellikle eski kartlardaki DIP switch kaynaklıdır)
1 uzun 3 kısa Ekran kartı arızası
2 uzun 1 kısa Ekran kartı arızası (RAMDAC kaynaklı (?) )
2 kısa Bellek parity (eşlik) hatası
3 kısa Belleğin ilk 64k’lık bölümünde hata
4 kısa Timer hatası
5 kısa İşlemci hatası
6 kısa Klavye işlemcisi hatası
7 kısa İşlemci hatası
8 kısa Ekran kartı belleğinde okuma/yazma hatası
9 kısa BIOS ROM hatası
10 kısa CMOS okuma/yazma hatası
11 kısa Tampon Bellek Hatası

Alıntıdır.

Hayır biosu sıfırladım. Şuan ses yok ama zaten sıfırlanmıştı. Dediğim gibi aldıktan 2 gün sonra ve dün yaptı sadece. Alalı 14gün oldu.

Hayır biosu sıfırladım. Şuan ses yok ama zaten sıfırlanmıştı. Dediğim gibi aldıktan 2 gün sonra ve dün yaptı sadece. Alalı 14gün oldu.
BIOS'u sıfırladıktan sonra sıkıntı yapmıyor ise olmuştur. Bir de kısa bip sesleri ram yetersizliğinden olabilir. Benim eski bilgisayarımda çok yapıyordu.

Ram 8 gb zaten %32 kullanıyor bilgisayar.
O zaman yukarıda arakadaşın dediğine göre donanımsal bir sıkıntı bellek tazelenmesinde hata diye... Hem zaten sıkıntı da çözülmüş. Bir de böyle pcye vuruyor musunuz veya sert bir şekilde bir yerden bir yere koyuyorsanız ramlerde küçük bir oynama olmuş olabilir ama eğer yapmıyorsanız gelip geçici bir sıkıntıdır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı