1.5 yıllık laptopta takılmalar olmaya başladı

HzCizis

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarım normalde Windows 10'la geldi daha sonra Windows 11'e geçtim haliyle güncellemeler çok fazla oldu. Bununla beraber de bilgisayar takılmaya başladı. Ne yapabilirim?

Cihazını temizlemen önemli termal macun yenilemeside yapmalısın ayrıca malum havalar sıcak soğutucuda kullan SSD sağlığına bak virüs taraması yap ayrıca M.2 mi?
Garantisi daha bitmediği için servise göndermeyi düşünüyorum. Virüs olmasına imkan vermiyorum sitelere dahi girdiğim yok. M.2 nedir?

+ Windows 11 için 8 GB RAM az sanırım. Belki güncellemelerle birlikte bu da etkilemiş olabilir.

Olabilir.

Son düzenleme:
+ Windows 11 için 8 GB RAM az sanırım. Belki güncellemelerle birlikte bu da etkilemiş olabilir.

Bana göre M.2 SSD olmadığı zaman Windows 11 çok yavaş kalıyor işlemcide çok güçlü değil bana kalırsa

Garantisi daha bitmediği için servise göndermeyi düşünüyorum. Virüs olmasına imkan vermiyorum sitelere dahi girdiğim yok. M.2 nedir?

Farklı SSD türleri vardı mesela NVMe M.2 SSD SATA M.2 SSD ve normal mormal SSD M.2 SSD'ler normal SSD ilere kıyasla 2-3 kat daha hızlı

Bana göre M.2 SSD olmadığı zaman Windows 11 çok yavaş kalıyor işlemcide çok güçlü değil bana kalırsa

Farklı SSD türleri vardı mesela NVMe M.2 SSD SATA M.2 SSD ve normal mormal SSD M.2 SSD'ler normal SSD ilere kıyasla 2-3 kat daha hızlı

Peki SSD türünü nasıl öğrenebilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı