1.500 TL 144 Hz monitör önerisi

RootTR

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba, geçen günlerde böyle bir konu açmıştım fakat tüm modellerin fiyatları uçtu gitti. Bana 144 Hertz en az 24 inch bir oyuncu monitörü lazım. Curved olması pek önemli değil. Bütçem aşağı yukarı 1.400 1.500 Türk lirası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, geçen günlerde böyle bir konu açmıştım fakat tüm modellerin fiyatları uçtu gitti. Bana 144 Hertz en az 24 inch bir oyuncu monitörü lazım. Curved olması pek önemli değil. Bütçem aşağı yukarı 1.400 1.500 Türk lirası.

Öncellikle selam 144 Hz monitör istemişsiniz ama sisteminiz nedir öğrenebilirmiiyim çünkü 144 Hz iyi de bir sistem gerekir yoksa sonra sıkıntı çekersiniz.

Rekabetçi oyunlar oynuyorsan bunu TN panel;
Film vs için IPS panel;

Niye 1500 liraya VA panel monitörler varken TN panel tercih etsinki acayip

Rekabetçi oyunlar oynuyorsan bunu TN panel;
Film vs için IPS panel;
Rekabetçi oyunlar oynaması TN gibi çağın gerisinde kalmış bir panel alması gereği göstermiyor. Tepkime süresinden ziyade tazeleme hızı önemli rekabetçi oyunlar için.
Ghosting, ölü piksel gibi sorunlar yaşamamak için. TN paneller oyunculuğa en yatkın monitörlerdir.
Ghosting ve ölü piksel sorunu yalnızca IPS ve VA paneller için geçerli değil TN panellerde de karşılaşılabilir. Monitörü almadan önce bu tip sorunları var mı araştırmak yeterli.

Rekabetçi oyunlar oynaması TN gibi çağın gerisinde kalmış bir panel alması gereği göstermiyor. Tepkime süresinden ziyade tazeleme hızı önemli rekabetçi oyunlar için.

Ghosting ve ölü piksel sorunu yalnızca IPS ve VA paneller için geçerli değil TN panellerde de karşılaşılabilir. Monitörü almadan önce bu tip sorunları var mı araştırmak yeterli.
Çağın gerisinde kaldığı falan yok, lakin arkadaşın bütçesi 1500 lira bu seviyede alacağı IPS panel ghostingin kralını yapar, lütfen tavsiye verirken kendinize alırmış gibi tavsiye verin, bu arada TN panel yapmaz demiyorum, yapıyorda en hızlı moda alınca lakin IPS panel ve VA panelde olan kronik sıkıntılar TN panelde minumum.

Geri
Yukarı