1.500 TL Oyun için Kulaklık Tavsiyesi

SeFFaH

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar mümkünse kablosuz, kendi ses kartı olan kulaklık tavsiyeleri istiyorum. Genelde FPS oyunları oynuyorum ve ses kasmak için düzgün bir kulaklığa ihtiyaç duyuyorum. Elimde Razer ManO'war 7.1 Wired vardı fakat üstteki bandı tutan plastikler kırıldı ve ürünü garantiye yolladım. Tamir yapılamayacağı için para iadesi yaptılar.
Şimdi bütçeyi biraz daha arttırıp düzgün, kafada sıkma yorgunluk yapmayacak, kafa üstü bandı rahat olan, mümkünse dediğim gibi kablosuz bir kulaklık tavsiyesi istiyorum. Bütçe zorlamayla 1.500,00 TL ye kadar çıkabilirim. Uzun yıllar kullanabileceğim yormayacak kulaklık tavsiyelerinizi bekliyorum. Benim baktığım bazı modeller;
Birinci
İkinci
Üçüncü
Dördüncü
Bunlardan Razer önceki sıkıntı yaşadığım kulaklıkla aynı olması kafama takılıyor. Yine aynı problemi yaşama ihtimalim var.
Creative de önceden Creative Tactic 3d Rage kullanmıştım zamanında. Farkı var mıdır? Diğerleri de kablolu zaten. Bunların dışında önerilerinize açığım dediğim gibi 1.500 liraya kadar önerilerinizi bekliyorum. Eğer bir kulaklıkta karar kılabilirsek bugün siparişini geçeceğim.
Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler. İyi forumlar.

ASUS ROG Centurion bu bütçeye biçilmiş kaftandır. Gerçek 7.1'dir. Ayrıca Sennheiser Game Zero/One modellerini kullandıktan sonra bunlar neymiş dersiniz.

1.500 liranın 400 lirasını ses kartına, geri kalanını da gerçek 7.1 kulaklığa gömersen tadından yenmez. Harici ses kartı olmadığı sürece; asla ve asla üst seviye kulaklıkların gerçek potansiyelini duymak imkansız. Ses kartının o devasa önemini kullanan bilir. Çünkü görsel bir şey olmadığı için gösterilemiyor. Bu yüzden de önemsiz sanılıyor, gözden kaçıyor. Yani olmasa da olur bir şey olmadığını üstüne basarak söylüyorum. Çünkü bütçe devasa ise ses kattı şart.

Tercih 1 çok havalı duruyor hatta ateş ediyor:D
Gamezero da var bir bak derim.

SteelSeries Arctis Pro + GameDAC Hi-Res Oyuncu Kulaklığı Fiyatı

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şöyle okkalı bir tane harici ses kartı olmadığı sürece 5 bin liralık kulaklıkta olsa ne kadar memnun kalsan da o sadece potansiyelin %50'sine tekabül eder. Ses kartı ile dinlediğinde ilk şaşkınlık dakikalarca sürüyor. Öyle donup kalıyorsun.

Son düzenleme:
Hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum arkadaşlar. Çoğunluk ses kartıyla beraber önermiş. Söylemem gereken noktayı atlamışım. Şu an elimde Ses Kartı bulunmakta. Ben masa üstünde duran fazlalıklardan kablo karmaşasından sıkıldım. Bunlar beni bunaltmaya başladı. Amacım bu karmaşıklıktan bir nebze olsun kurtulmak. Bunun için ses kartını boşa çıkarmak, USB adaptörlü düzgün bir kablosuz kulaklık almaktı ama görünüşe göre herkes ses kartından yana kullanıyor tercihini. Ben kulaklık konusunda biraz cahil kalmışım, ses kartlı kulaklıkların, PCI ses kartlarıyla pek farkının olmayacağını düşünüyordum. O zaman bu ses kartıyla uyumlu düzgün bir kulaklık önerisi alıyım arkadaşlar.
@Sertaç Ƨarı @GCN @Viktor R3znov @burakdudoglu Arkadaşlar bu ses kartıyla ne yapabilirim?
1.500 liranın 400 lirasını ses kartına, geri kalanını da gerçek 7.1 kulaklığa gömersen tadından yenmez. Harici ses kartı olmadığı sürece; asla ve asla üst seviye kulaklıkların gerçek potansiyelini duymak imkansız. Ses kartının o devasa önemini kullanan bilir. Çünkü görsel bir şey olmadığı için gösterilemiyor. Bu yüzden de önemsiz sanılıyor, gözden kaçıyor. Yani olmasa da olur bir şey olmadığını üstüne basarak söylüyorum. Çünkü bütçe devasa ise ses kattı şart.
Şöyle okkalı bir tane harici ses kartı olmadığı sürece 5 bin liralık kulaklıkta olsa ne kadar memnun kalsan da o sadece potansiyelin %50'sine tekabül eder. Ses kartı ile dinlediğinde ilk şaşkınlık dakikalarca sürüyor. Öyle donup kalıyorsun.
Arkadaşlar bir yorum yapabilir misiniz?
Sennheiser Game Zero siparişini verdim kimseden ses çıkmayınca. Teşekkürler herkese.

Son düzenleme:
Hocam hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın. Size sormak istediğim bir soru var. Bende game one ve game zero arasında kaldım.Birkaç araştırma yaptım ama adam akilli farklari nedir iki kulakliğin bulamadim. Siz neden tercihinizi zero dan yana kullandınız ? Ve kullandiginiz kadarıyla performansı için düşünceleriniz neler acaba ? Biraz bilgilendirirseniz sevinirim

Sağol hocam da güle güle kullanamadım. Mikrofondan ses alamadım ve kulaklık sesi Creative Sound Blaster ZX ses kartıyla çok kısık kaldı bende kulaklıkta arıza olduğunu düşündüm ve geri gönderdim bakalım iade alırlarsa ya başka kulaklık alacağım ya da aynısından bir daha isteyeceğim.
Arkadaşlar kulaklık geri iade edildi. Parayı geri göndermişler. Varsa önerilerinizi tekrar gözden geçireceğim. Dediğim gibi ses kartına bağlı olmayacağım, kablosuz bir kulaklık istiyorum.
@GCN , @burakdudoglu , @Sertaç Ƨarı ve @Viktor R3znov arkadaşlar önerilerinizi alabilir miyim?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı