1.63 boy ile mevki önerisi

Hangi mevki sizce

• santrafor

Oy: 3 21,4%
  • orta saha (merkez)

Oy: 2 14,3%
  • orta saha (ofansif)

Oy: 4 28,6%
  • orta saha (defansif)

Oy: 0 0,0%
  • stoper

Oy: 1 7,1%
  • sağ bek

Oy: 0 0,0%
  • sol bek

Oy: 2 14,3%
  • sol kanat

• sağ kanat

• Oy verenlerin toplamı
    14

Shac0

Hectopat
Boyum 1.63 kilom 60. 12 yaşındayım. Eskiden kalede oynuyordum ancak kova olduğumdan dolayı beni kaleden çıkardılar. Hızım iyi. Kondisyonum çok iyi. Paslarım orta seviye. Sizce hangi mevkide oynamalıyım?

Boyum 1.63 kilom 60. 12 yaşındayım. Eskiden kalede oynuyordum ancak kova olduğumdan dolayı beni kaleden çıkardılar. Hızım iyi. Kondisyonum çok iyi. Paslarım orta seviye. Sizce hangi mevkide oynamalıyım?

Boya göre kilon fazla kardeşim mesela ben oyun kurucuyum basketbolda boyum 1.78 kilom 65 falan
Daha önce koşu denedim 100 metreyi 6.1saniyede koşmuştum.
Hızın önemli senin ne istediğin önemli kafa toplarında nasılsın?

Santrafor ya da stoper olabilirsin çünkü o boyla hem seni yıkmaları zor eğer çevik ve güçlü değilsen stoperde kalmanı öneririm çünkü senin gibi uzun boylu bir adamı görünce insan bir korkar panikler paniklediği zaman da topu almak kolaylaşır santrafor taktiği olarak da şut çekerken daima aynı noktaya bak çünkü son anda nereye bakarsan top oraya gider.

Santrafor ya da stoper olabilirsin çünkü o boyla hem seni yıkmaları zor eğer çevik ve güçlü değilsen stoperde kalmanı öneririm çünkü senin gibi uzun boylu bir adamı görünce insan bir korkar panikler paniklediği zaman da topu almak kolaylaşır santrafor taktiği olarak da şut çekerken daima aynı noktaya bak çünkü son anda nereye bakarsan top oraya gider.

Boyu 1.63 kardeşim uzun değil yani.

Boya göre kilon fazla kardeşim mesela ben oyun kurucuyum basketbolda boyum 1.78 kilom 65 falan
Daha önce koşu denedim 100 metreyi 6.1saniyede koşmuştum.
Hızın önemli senin ne istediğin önemli kafa toplarında nasılsın?

Evet kilom boyuma göre biraz fazla. Ondan dolayı zararlı yiyeceklerin çoğunu kestim. Kafa toplarında iyiyim. Ancak ikili mücadelelerde dengem biraz zayıf olduğundan dolayı yere düşüyorum acaba dengemi daha iyi yapabilecek bir antrenman var mıdır?
Boyu 1.63 kardeşim uzun değil yani.

Yaş 12.

Evet kilom boyuma göre biraz fazla. Ondan dolayı zararlı yiyeceklerin çoğunu kestim. Kafa toplarında iyiyim. Ancak ikili mücadelelerde dengem biraz zayıf olduğundan dolayı yere düşüyorum acaba dengemi daha iyi yapabilecek bir antrenman var mıdır?

Yaş 12.

Yaşı 12 olup 1.76 tanıdıklarım var üstelik daha az kilolu. Zaten boyun fazla uzamaz. Oyun kurucu mevkisi öneririm. Bol bol koşu çalışman lazım futbol okuluna gidiyorsan hocana sor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı