1.64 boy 58 kiloda yağ alınmalı mı verilmeli mi?

TechExpert

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yaşım 16 boyum 1.64 5-6'dır. Gym'de gidiyorum, ramazandan sonra 1 ay ara verdim ve şu an full body yapıyorum. 58 kiloyum ve şu an yağ oranımı düşürmeye çalışıyorum ama soyunma odasında bir adam bana senin yağ alman gerekiyor dedi. Büyümek için kilon artmalı vb. Ben de diyorum ki yağı az alıp kaloriyi artırsam, kilo yine alırım. Kafam karıştı, karın çalışıyorum 2 günde 1. Şimdiden teşekkür ederim.

Cinsiyetini yazmamışsın ama soyunma odası, adam dediğine göre erkek olduğunu varsayıyorum. Kilon biraz düşük boyuna göre evet kilo alman gerekiyor ama doğrudan yağlı besinler tüketmek çok faydalı olmaz. Normal diyetinin üstüne birkaç ara öğün eklemen iyi olur. Bu öğünlerde de karbonhidrat ve protein alabilirsin yağlı yiyecekler de yiyebilirsin maddi durumuna göre tavuğa ya da baklagillere yönelebilirsin. Kilo almak için sürekli yağlı tüketmeyi önermem şahsen ama her tür besini alarak şöyle 65-70 kiloya kadar yükselmen iyi olur. Eğer vücut geliştirme sporu yapacaksan o bambaşka bir konu profesyonellere danışman gerekiyor.

Cinsiyetini yazmamışsın ama soyunma odası, adam dediğine göre erkek olduğunu varsayıyorum. Kilon biraz düşük boyuna göre evet kilo alman gerekiyor ama doğrudan yağlı besinler tüketmek çok faydalı olmaz. Normal diyetinin üstüne birkaç ara öğün eklemen iyi olur. Bu öğünlerde de karbonhidrat ve protein alabilirsin yağlı yiyecekler de yiyebilirsin maddi durumuna göre tavuğa ya da baklagillere yönelebilirsin. Kilo almak için sürekli yağlı tüketmeyi önermem şahsen ama her tür besini alarak şöyle 65-70 kiloya kadar yükselmen iyi olur. Eğer vücut geliştirme sporu yapacaksan o bambaşka bir konu profesyonellere danışman gerekiyor.

Peki sizce şu an ne yapmalıyım pek anlamadım :D günlük 40-45 gr yağ alıyorum normal olarak mı beslenip kilo alayım yoksa kalori mi alayım sadece tavuk ve yulaf ile Allah'a şükürler olsun durumumuz iyi, ve erkeğim :D

Arkadaşlar merhaba, yaşım 16 ve erkeğim. Boyum 1.64 5-6'dır. Gym'e gidiyorum, ramazandan sonra 1 ay ara verdim ve şu an Full body yapıyorum. 58 kiloyum ve şu an yağ oranımı düşürmeye çalışıyorum ama soyunma odasında bir adam bana senin yağ alman gerekiyor dedi. Büyümek için kilon artmalı vb. ben de diyorum ki yağı az alıp kaloriyi artırsam, kilo yine alırım. Kafam karıştı, karın çalışıyorum 2 günde 1. Şimdiden teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı