1.75 birinin gözüne bakarsam boyum kaçtır?

Arkadaşlar, 175 birinin gözü ile dudağı arasına bakıyorsam benim boyum kaçtır?
Baktığın 1.75 boya sahip kişinin yüz şeklini bilmiyoruz. Hadi bildiğimizi varsayalım, kimse şahin gibi keskin gözlere sahip değil. Bu konuda tespit yapamayız, boyunu ölçtürmek belki de çok mantıklı bir hareket olur.

Arkadaşlar evimde metre yok ben de böyle bir şey söyleyeyim dedim bu arada gözü ile dudak (burun ucu) arasına geldiğim kişinin kafatası bayağı bir büyük kaza geçirdi 15cm falan vardır galiba. Değişik bir şeyler.
Bir de 12 tane 9.sınıf Türk dili edebiyat kitabı boyundayım onun boyunu bilen varsa diye söyleyeyim.

Arkadaşlar evimde metre yok ben de böyle bir şey söyleyeyim dedim bu arada gözü ile dudak (burun ucu) arasına geldiğim kişinin kafatası bayağı bir büyük kaza geçirdi 15cm falan vardır galiba. Değişik bir şeyler.
Bir de 12 tane 9.sınıf Türk dili edebiyat kitabı boyundayım onun boyunu bilen varsa diye söyleyeyim.

Dalga mı geçiyorsunuz?

Hocam eğer Denizliye gelebilirseniz sizin boyunuzu ölçeriz burada. Metre, mezura sıkıntısı olmaz. Tek çözüm bu galiba.

1.73 Falandır. Eğer çok alttan bakarsan 1.50 falandır. Eğer gözü ve dudağı arasına çok yüksekten bakıyorsan 2 metredir.

Geri
Yukarı