1.800₺ Sistem Tavsiyesi

Bütçe
1800
Yanıt için teşekkürler. Pek bilmediğimden soruyorum önerdiğiniz işlemcinin içindeki ekran kartından ekstra ekran kartı almam gerekmeyecek sanırım. Yukarıda söylediğim oyunları oynatır yani.
Evet oynatır. İşlemcinin içinde Vega 8 var ve GT 1030'a yakın güçte. Bu arada işlemci 3.nesil olduğu için bios güncellemesi yapmalısın. Bildiğim kadarıyla kolay bir olay bunun hakkında konu açabilirsin. Sonradan bir tane daha aynı model 8 GB RAM'den eklersen de balına kaymak eklemiş olursun.

Evet oynatır. İşlemcinin içinde Vega 8 var ve GT 1030'a yakın güçte. Bu arada işlemci 3.nesil olduğu için BIOS güncellemesi yapmalısın. Bildiğim kadarıyla kolay bir olay bunun hakkında konu açabilirsin. Sonradan bir tane daha aynı model 8 GB RAM'den eklersen de balına kaymak eklemiş olursun.

RAM ekleyeceğimi sanmıyorum. Zaten önerdiğiniz sistem ihtiyaçlarımı karşılıyor. Ancak elime hiç yoktan bir para gelirse RAM ekleyebilirim. Teşekkürler yardımınız için.

Öncelikle herkese merhaba kolay gelsin. Birkaç gün önce laptopum bozuldu ben de artık laptop yerine bütçemin yettiği kadarıyla bir masaüstü dizmeye karar verdim. Maksimum 1.8K'ya HDD ve monitörsüz bir sistem dizebilir misiniz? Çok ağır oyunlar oynatmasına gerek yok. Şimdilik aklımda GTA 5 var malum ücretsiz oldu hemen atladım aldım :D. Ayarları fark etmeden kasmadan oynatsa yeter. Benzer oyunları da aynı şekilde ama GTA 5 açarsa Steam kütüphanemdeki oyunları rahat rahat açacağını düşünüyorum. Kasada güç kaynağı olursa çok tatlı olur. Herkese teşekkürler şimdiden.

Az çok bilgimle şöyle bir sistem dizdim. Sizce nasıl? Ekran kartı GT710 yerine R7 240'ta koyabileceğimi düşünüyorum. Ayrıca Ryzen 3 1200 ile Athlon 3000G çok farkeder mi?

İncehesap'tan ise şöyle bir şey dizdim RAM ve kasa değişti sadece.
.
Bence ekran kartı koyma.Para bulana kadar Vega ile idare et para bulunca işlemci ve ekran kartı RAM upgrade ile canavar olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Fps testine bakabilirsiniz emin değilseniz. Ancak apu sistemlerin dual channel ram ile kullanılması daha iyi, 2x8 önerim ancak ilerde ekleyemem bütçem bu kadar diyorsanız 2x4 ram kullanmanızı öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dual vs single farkını görebilirsiniz.

Asus Prime A320M-F

AMD Ryzen 3 3200G

Corsair Vengeance 8 GB 3000 Mhz sonradan eline para geçince aynısından bir tane daha al performansı %40 arttırıyor diye biliyorum.

High Power 500W 80+

Depolama birimi sende varmış zaten.

Dış kasayı ikinci elden al ve mesh panel olsun mümkünse. İkinci el Cooler Master kasalar iyidir.

Tam olarak 1800 TL.

Şimdi fotoğrafta göründüğü gibi 545 Watt istiyor. Buna 550 Watt'lık bir PSU koysam yeter mi? Eğer 500 Watt bile yetiyorsa bu gün sipariş edeceğim bileşenleri. Itx arkadaşın attığı oyun testi videosunda da 550 Watt PSU kullanmışlar. En iyisi 550 watt kullanayim ama eğer farklı bi fikriniz varsa yazabilirsiniz bekliyorum.

1590342991620.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı