1.800 TL'ye HDD önerisi

Bütçe
1800

Glottis

Hectopat
SSD veya HDD modeli
Kingston 500GB A2000 NVMe M.2 SSD
Anakart
ASUS PRIME H410M-A/CSM 2933MHz DDR4 Soket 1200 M.2
Merhaba arkadaşlar.
Bilgisayarımda şu anda "Kingston 500GB A2000 NVMe M.2 SSD" kullanıyorum. Bu SSD'yi 4 sene üzeridir kullanıyorum ve bir sıkıntı yaşamadım. Önerilen programlarla kontrol ettiğimde sağlığının %95 olduğu gösteriliyor.

CrystalDiskInfo - SDD Sabit - 18.04.2024.png

HD Tune Pro - SDD Sabit - 18.04.2024.jpg

HDSentinel - SDD Sabit - 18.04.2024.PNG

Bu SSD'yi değiştirmek yerine, düzenli olarak kullanacağım bir harici HDD almaya karar verdim. "Seagate expansion portable 1 TB USB 3.0 stKM1000400" almayı düşünüyorum ama önce bir sormak istedim.

Bir öneriniz var mı?

Düzenleme: Bu önerinizi biraz araştırdım fakat herkes Seagate markasının sıkıntılı olduğunu ve WD marka seçilmesini yazmış.

Bir de yeni disk almamın asıl sebebi format arası aktarmam gereken 100GB üstü oyun modları, kayıtları gibi bir sürü dosya olması. Hazır alıyorken 1TB harici düzenli kullanacağım bir HDD almaya karar verdim.

Harici bir disk alıp istediğim dosyaları ona attıktan sonra, format atarken bütün bilgisayara format atmak bilgisayarı temizlemek için daha güvenilir geliyor fakat şimdi biraz daha araştırınca bazı kullanılıcılar harici disklerde ara kablo yüzünden her türlü ısınma olacağını yazmış.

O yüzden biraz kafam karıştı. Sizce harici HDD düzenli kullanım için güvenilir mi yoksa dahili HDD mi almalıyım? Yazdığım gibi tercihim harici tarafında ama sıkıntılı ise dahili alırım.

Son düzenleme:
Iyi bir dahili HDD üzmez. WD10EZEX veya Toshiba P300 bakın. WD10EZEX daha sessiz çalışıyor. Barracuda serisini tercih etmelisiniz.

Geri
Yukarı