1 Ay önce gözüken Türk Telekom altyapı şimdi gözükmüyor

lebowskia

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben şu an ADSL yalın 16 Mbps kullanıyorum, 1 ay önce Türk Telekom müşteri hizmetlerine sorduğumda yarı fiber yani VDSL2 56 Mbps kadar hız alabileceğimi ama boş port olmadığını söylemişti hatta daha sonra internette sorguladığımda 75 Mbps gözüküyordu ve boş port yoktu ama şimdi arayıp sorduğumda sadece ADSL olduğunu söyledi ve internette sorguladığımda altyapı bilgisi bulunamadı diyor (boş port yok değil hiç altyapı gözükmüyor), şimdi neden altyapı gözükmüyor, ne değişti acaba? Ne yapabilirim? Bir de kapımızın dibinde saha dolabı var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben şu an ADSL yalın 16 Mbps kullanıyorum, 1 ay önce Türk Telekom müşteri hizmetlerine sorduğumda yarı fiber yani VDSL2 56 Mbps kadar hız alabileceğimi ama boş port olmadığını söylemişti hatta daha sonra internette sorguladığımda 75 Mbps gözüküyordu ve boş port yoktu ama şimdi arayıp sorduğumda sadece ADSL olduğunu söyledi ve internette sorguladığımda altyapı bilgisi bulunamadı diyor (boş port yok değil hiç altyapı gözükmüyor), şimdi neden altyapı gözükmüyor, ne değişti acaba? Ne yapabilirim? Bir de kapımızın dibinde saha dolabı var.

Binamda fiber olmasına rağmen 3 ay boyunca sizde fiber yok dediler en son Türk Telekom müdürlüğüne gidip fiber kutusunun fotoğrafını gösterdim. -AAA bu fiber cevabı aldım siz düşünün ne kadar sağlam çalışıyor altyapı sorgulaması :)

Altyapı sorgulama sistemlerinde bazıları altyapınız yok diye yazar bazısı port yok diye yazar birkaç farklı siteden denemenizi öneririm çünkü bazı sitelerde veriler güncel olmayabilir. Eğer ki hepsinde altyapı görünmüyor ya da boş port yok diyorsa doğrudur.
Saha dolabı evinizin içinde bile olsa boş port yoksa geçiş yapamazsınız anca talep oluşturursunuz boş port denk gelir ise haber verirler ya da geçiş sağlanır.
demek ki sizden önce o boş portu birisi almış o yüzden altyapınız gözükmüyor.

@lebowskia nerede oturuyorsunuz acaba aynı problem başıma geldi şu 2 gün içerisinde. Ben İstanbul/Pendik'teyim.

Ben de şuan 16 Mbps kullanıyorum. Dün sabah altyapıyı sorguladığımda 58 Mbps / Boş Port yok gözüküyordu. Gün içerisinde 1-2 saat internetim kesildi daha sonra akşam altyapıyı kontrol ettiğimde 74 Mbps / Boş Port yok gözüküyordu (Bu esnada santrale olan uzaklık 270m'den 140m'ye düştü). Bugün 1 saat önce altyapıyı sorguladığımda ise VDSL altyapı hiç yok sadece ADSL 16 Mbps var şeklinde gözüktü.

Şu an ne yapmam gerekiyor hiç fikrim yok.

@lebowskia nerede oturuyorsunuz acaba aynı problem başıma geldi şu 2 gün içerisinde. Ben İstanbul/Pendik'teyim.

Ben de şu an 16 Mbps kullanıyorum. Dün sabah altyapıyı sorguladığımda 58 Mbps / Boş Port yok gözüküyordu. Gün içerisinde 1-2 saat internetim kesildi daha sonra akşam altyapıyı kontrol ettiğimde 74 Mbps / Boş Port yok gözüküyordu (Bu esnada santrale olan uzaklık 270M'den 140M'ye düştü). Bugün 1 saat önce altyapıyı sorguladığımda ise VDSL altyapı hiç yok sadece ADSL 16 Mbps var şeklinde gözüktü.

Şu an ne yapmam gerekiyor hiç fikrim yok.

Ben de Eskişehirdeyim, anlayamadım bende, ayrıca dibizmideki binayı sorguladığımda saha dolabına 0 metre yazıyordu yani bizim kapımızın önündeki dolap ama kendi evimizi sorguladığımda 179 metre çıkıyordu, sanırım başka uzaktaki dolaba bağlı internetim, şimdi hiçbir şey çıkmıyor. Sanırım Telekom binasına gideceğim bir ara ya da müşteri hizmetlerini arayacağım. Birçok siteden sorgulamayı denedim hepsinde aynı.

Ben de çoğu siteden denedim değişen bir şey göremedim. Olay daha yeni olduğu için 1-2 gün beklemeyi düşünüyorum belki çalışmalar devam ettiğinden kaynaklıdır. Durum değişmezse ben de aynı şekilde TT'a başvurucam, başka çaresi de yoktur zaten muhtemelen.

Geri
Yukarı