Çözüldü 1 aylık sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

ARSL4N

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarı alalı henüz yaklaşık 1 ay oldu. Son 18 günde 5 mavi ekran sorunu ile karşılaştım, ve her biri de farklı nedenlerde gibi gözüküyordu. Ekran kartı sürücümü silip tekrar güncelledim. Ama güncelledikten sonra da 2 kere oldu. Minidump dosyamı buraya bırakıyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Minidump dosyalarım:

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekran kartının sürücüleri güncelle.

En başta DDU ile var olan sürücüleri sil. Sonra ekran kartının kendi sitesinden en güncel WHQL imzalı sürücüyü indir.

Realtek ses sürücülerini güncelle.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

Ekran kartının sürücüleri güncelle.

En başta DDU ile var olan sürücüleri sil. Sonra ekran kartının kendi sitesinden en güncel WHQL imzalı sürücüyü indir.

Realtek ses sürücülerini güncelle.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

Çözüm
Ben Ryzen 5 3600 işlemcimle ve B450 serisi anakartımla sürekli mavi ekran hatası almaya başlamıştım. Öyle ki windows şifresini girdiğim an mavi ekran vermeye başlamıştı artık. Bu zamana kadar anakartımda sadece XMP ayarı vardı. Sonra işlemcime undervolt yapınca düzeldi. Sorununuz nedir bilmiyorum ama belki birilerinin işine yarayabilir bu bilgi.

Hâlâ mavi ekran alıyorsanız, aldığınız mavi ekranların minidump dosyasını benle paylaşın.
Hocam yeni minidump dosyalarım ektedir. Kafayı yiyeceğim valla umarım çözüm bulursunuz.
Ben Ryzen 5 3600 işlemcimle ve B450 serisi anakartımla sürekli mavi ekran hatası almaya başlamıştım. Öyle ki Windows şifresini girdiğim an mavi ekran vermeye başlamıştı artık. Bu zamana kadar anakartımda sadece XMP ayarı vardı. Sonra işlemcime undervolt yapınca düzeldi. Sorununuz nedir bilmiyorum ama belki birilerinin işine yarayabilir bu bilgi.

Teşekkür ederim bilgi için benim ekran kartı da OC'lu belki olabilir. En son hiçbir şey olmazsa dediğiniz şeyi uygularım.

Chipset güncelleyin. Aşağıda rehberi var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gameloop kaldırın. Mavi ekran sorunun geçince tekrar yükleyebilirsin.

Ekran kartın nedir? Ekran kartı sürücünü tekrar kaldırıp kurar mısın?

Chipset güncelleyin. Aşağıda rehberi var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GameLoop kaldırın. Mavi ekran sorunun geçince tekrar yükleyebilirsin.

Ekran kartın nedir? Ekran kartı sürücünü tekrar kaldırıp kurar mısın?

Ekran kartım AMD RX580. en günceli yüklü ama. Önerilerin sürümü yüklü opsiyonel olan değil. Hangisini tekrardan kurayım istersin. Game loop sildim bu arada şu an.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı