1 aylık SSD'nin sağlığının %98 olması normal mi?

SSD sağlığını yüzde olarak vermek yanlış sonuca götürüyor bizleri. Uygulamaları yapanlar da biz taş mı yiyelim kafasında devam ediyorlar. SSD'nin yazma ömrüne oranla ne kadar yazılmış ise % olarak SSD sağlığını düşürüyor bu uygulamalar. Technopat'ın SSD ölüm testleri bu ömürlerinden sonra bile SSD'lerin taş gibi çalıştığının kanıtı. Kurtulalım şu hurafeden.
SSD'nin kandi yazılımı ile SMART verilerini kendiniz yorumlamanız lazım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ayrıca SSD'yi ilk aldığınızda okuma-yazma verileri ile daha sonraki okuma-yazma verilerini karşılaştırınız. SSD'ler öldükçe yazma hızları düşer. 8 yıl önceki emektar SSD'min yazma hızı 203 MB'a inmiş durumda. Okuma hızı değişmedi. SSD sağlığı uygulamalrında SSD sağlığı %91 görünüyor. Halbuki kartın yazma hızı HDD yazma hızına indi.

Bence de normal.

SSD modeli ne ve ne sıklıkta ne için kullanıyorsunuz. 1 ayda 1800 GB ne yazmış olabilirsiniz ki?

SSD modelini söyleyin ve CrystalDiskMark ile test yaparak değerleri bizimle paylaşın.

Benim SSD'yi alalı 3 ay geçti hala %99.
Eğer hızlı bir düşüş olursa sağlıkta değiştirmenizi öneririm.

Arkadaşlar ceza almıştım ondan yazamadım buyurun;

Dosya Ekleri

• 2.PNG
    2.PNG
    32 KB · Görüntüleme: 92
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    17 KB · Görüntüleme: 102
2 Yıldır kullandığım SSD maşallah hiçbir sorun çıkarmadı. 100% sağlıklı. Yeni alınmış bir ssd de böyle sağlık oranının hemen düşmesi şüpheli bir durum. Ama birkaç görüntüleme programından kontol edip aynı sonuca ulaşırsanız...

Geri
Yukarı