1 bilgisayarda 2 farklı internet nasıl kullanılır?

Orhan ZierLich

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar konuyu doğru yere açmışımdır inşallah.

Sorum şu 1 modemim var uploadım 2 MBPS downloadım 24MBPS. Uploadımı yükseltmek biraz tuzlu oluyor bulunduğum bölgedeki internet en yüksek VDSL hat upload oranı 54MBPS’ye kadar fakat TTnet sağolsun biraz tuzlu bu konuda.
Ben uploadımı USB kablo ile telefonumdan vermek istiyorum ama downloadımı modemden almasını istiyorum. Bu mümkün müdür? Biraz araştırdım hep kablolu kablosuz diye başlık atılmış ben birini ethernetten diğerini ise USB’den kullanmak istiyorum.

Tam anlamıyla yapmak istediğim şey, USB kablo ile telefonumdan verdiğim interneti OBS ile Twitch’e upload ettirmek. Ethernet kablosu ile PC’yi normal olarak kullanmak.
İkisinide aynı anda kullanmak mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuyu daha önce bende araştırdım. İmkansız bir olay. Download için ayrı, upload için ayrı ip adresi kullanılacağı için daha doğrusu kullanılamayacağı için ikisini beraber kullanamazsın.

Şimdi arkadaşlar bu sorunu şöyle çözdüm anlatayım hiç kasmaya gerek yok OBS bize öyle güzel bir özellik sunmuşki al oyun oynarken ethernet kullan yayını upload ederken usb den kullan demiş resmen.

OBS nın 20.0.1 versiyonunda var daha eski sürümlerimde yok sanırım Ayarlar sekmesinde Gelişmiş Sekmesi var en altda oradan upload yapılacak ip yi seçiyorsunuz tamamen tesadüf üzeri buldum OBS den yayın yapmak isteyecek arkadaşlar için çözüm bu fakat OBS dışındaki işlerde kullanacak arkadaşlara çözüm değil bilginize.
Unutmazsam ayrıntılı bir şekilde bu mesajıma editleyeceğim

Şimdi arkadaşlar bu sorunu şöyle çözdüm anlatayım hiç kasmaya gerek yok OBS bize öyle güzel bir özellik sunmuşki al oyun oynarken ethernet kullan yayını upload ederken usb den kullan demiş resmen.

OBS nın 20.0.1 versiyonunda var daha eski sürümlerimde yok sanırım Ayarlar sekmesinde Gelişmiş Sekmesi var en altda oradan upload yapılacak ip yi seçiyorsunuz tamamen tesadüf üzeri buldum OBS den yayın yapmak isteyecek arkadaşlar için çözüm bu fakat OBS dışındaki işlerde kullanacak arkadaşlara çözüm değil bilginize.
Unutmazsam ayrıntılı bir şekilde bu mesajıma editleyeceğim

Hocam son durum ne? Bende 2. internet ile yayın yapmak istiyorum ama bunun için 2. pc'ye ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Dediğiniz çözüm sadece telefon için mi yoksa 2. modemin upload hızını kullanabilir miyim? Kullanabilirsem nasıl kullanırım acaba? :D

Hocam son durum ne? Bende 2. internet ile yayın yapmak istiyorum ama bunun için 2. pc'ye ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Dediğiniz çözüm sadece telefon için mi yoksa 2. modemin upload hızını kullanabilir miyim? Kullanabilirsem nasıl kullanırım acaba? :D
İkinci bilgisayarda yayın yapmak için video capture kartı gerekiyor ki orta kalitede yayın yapabilmek için o karta vereceğin para 1500 tl minimum.
Yayını işlemciden kodlayarak yapıyorsan mutlaka video capture kartlı sistem kurman gerekebilir.

Merhaba demiş olduğunuz olay aslında mümkündür. Obs ayarlarında ağ seçebileceğiniz bir bölüm bulunmaktadır. Harici WiFi alıcısını PC ye bağlayıp, ethernet olarak da kablo ile işlem sağlayabilirsiniz. Harici WiFi upload değeri yüksek olan internetinizi bağlayıp , ethernet kablosu ile de oyunu oynayabilirsiniz. Obs de network bölümünde harici WiFi seçip yayın açtığınızda direkt yayını upload yüksek olan internetten yapmakta olacaksınız. Oyun ise normal internetten kullanacaksınız. Ancak belirtmek isterim ki kotalı bir veri paketiniz var ise canlı yayın açtığınızda çok veri tüketir. Tabi bu yayının kalitesine de bağlıdır. Senin yapmak istediğin olayı ben denemiştim 30 GB olan paketim 1 saatlik canlı yayın ile 1080 p 5000 bit rate verdiğim için bitmişti. Bunun bilincinde yapabilirsiniz. İyi günler.

ya arkadaşlar benim bi sorunum var ben aıdsl internetim var yayın yapmak için superbox aldım ama bi sorunum var obs den superbox seçiyorum ama oyun oynarken pink oluyor ben ethernet çogaltıcı aldım aıdsl internetimide bağladım pc ye sadece sorunum şu pubg oyununu aidsl den açmam gerek bunu nasıl yaparım lütfen bilen birisi varmı yayını superbox tan yapıyorum oyunu aidsl den oynamak istiyorum

Merhabalar. Güncel bir obs ayarı var mıdır? 100mbit download 4.5mbit upload var pubg Mobile yayını yaparken ping 40'lardan 90'lara çıkıyor. Halbuki 2500-3000 bitrate 720p çıkışlı veriyorum. Yanlış yaptığım yer neresi acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı