1 diskin içine 2 işletim sistemi kurulabilir mi?

sez_4r

Femtopat
Legion 5 Pro Notebook'um var 1TB SSD mevcut ben bunun bir kısmını diski ayırarak Linux Mint diğer kısmını da Windows 11 olarak kullanıyorum. Bir parça daha ayırıp 7 kuracaktım fakat 7'nin UEFI ISO'sunu bulamadım. Cihazın da legacy desteği yok o yüzden Windows 7'yi diski ayırarak kuramadım. Ben de multiboot şeklinde diski ayırmadan direkt bir işletim sisteminin zaten yüklü olduğu bölüme 2. işletim sistemi Windows 7 kurmak istiyorum. Bunun bir yöntemi var mıdır?

Onunla hiç uğraşma.
Sanal makineye Windows 7 kur.
Ama oluşturduğun disk vhd uzantılı olsun. Sistemi sanal makine ile kurduktan sonra sanal makineyı kapat komple gücünü kesecek şekilde.
Sonra vhd uzantılı sanal diski EasyBCD ile boot menüsüne ekle. Metro görünümünü kaldır eski görünüme geç kaydet de yeniden başlat. Oradan Windows 7'yi seç açılır.
Not: Varsayılan işletim sistemi Windows 11 olsun onu bozma.

Onunla hiç uğraşma.
Sanal makineye Windows 7 kur.
Ama oluşturduğun disk vhd uzantılı olsun. Sistemi sanal makine ile kurduktan sonra sanal makineyı kapat komple gücünü kesecek şekilde.
Sonra vhd uzantılı sanal diski EasyBCD ile boot menüsüne ekle. Metro görünümünü kaldır eski görünüme geç kaydet de yeniden başlat. Oradan Windows 7'yi seç açılır.
Not: Varsayılan işletim sistemi Windows 11 olsun onu bozma.
Teşekkür ediyorum sonunda sanal makine kurdum zaten bilgi için teşekkürler yinede..

Yeni konular

Geri
Yukarı