1 Dolar 15,88 TL Oldu

Savaşta olan Rusya'yla Ukrayna'dan daha yüksek enflasyon, daha değersiz para ve daha dengesiz ekonomi… diyecek çok şey var ancak çok çaresiziz.

16,70'den alanlardanım. Bir ara 40 bin lira bile zarar gösterdi ama bekledim panik satışı yapmadım. KKM'e girmedim. Bakalım bu kez neler olacak. Dolar yatırımında da çıkıyor sevinemiyoruz düşüyor sevinemiyoruz. Bakalım bu kez birden çık in olacak mı...

Berberin hayal gücü bayağı genişmiş hocam

Yılda 1 kere Pizza yapiyorduk tadını aliyorduk artık onu da yapamicaz.

İnsanlarda şu mantık var. Ben alayım sonra ne olursa olsun. Dolar 10TL iken almıştım bak şimdi kaç oldu gibi. Bu mantıktan çıkmadığımız sürece sürekli dolar artacak ve durduramayacağız. Baskı kurmamız gerekiyor. Bilemiyorlarsa işin ehli gelsin ve o yapsın. Biz ne yapabiliriz kardeşim? Gücümüz yetmez demememiz gerekiyor.

Bu arada Nebati'ye güncelleme geldi arkadaşlar.

Enflasyonu yüreğimizle halledeceğiz. Açıklamalarında bulundu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gözlerimde ki ışıltının, doları düşüremediğini gördüm. Asıl çözümün yüreğiminde olan sevginin olduğunu anladım.
-Nureddin Nebati.

Dolarla mı maaş alıyorsunuz? Vatan haini misiniz? Hep dış mihrakların oyunu. Bi de hepiniz Sorus'un döllerisiniz. CeHaPe zihniyeti.
Komik gelmiyor artık... Çünkü durum alır alır gibi değil. 7'ye çıktığında ettiğimiz alayı 16'ya çıkarken ediyoruz. Anca bunu yaparız zaten, icraat 0. Beter olsun ona oy verenler. (Yanlış anlamayın size ofansif tavır almıyorum.)

Daha da kötü olacak. Bilimden uzak bir iktisadi planla ile yönetilen ekonomiden ancak bu kadar. Size tavsiye dolar ile kazanacağınız bir iş bulun ya da bir şekilde "Daha adaletli, refah içinde yaşayabilceğiniz" bir ülkeye göçün.

Örneğin ben ilkini yaptım.

Berat Albayrak zamanında tüyo vermişti ama o zamanlar anlamamıştık.

Nebati Reis bize belli etmeden tüyo veriyor. Anlayan anladı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…