1 eve 2 farklı internet bağlatılır mı?

Mikirgi

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, şu an evde göknet internet sağlayıcısını kullanıyorum. Değiştirmek istiyorum fakat 15 ay tahattüt var dediler. 1200 lira gibi bir para yapıyor. TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum. Geçsem aynı zamanda diğeri de dursa sıkıntı olur mu evde internet kullanımı çok fazla ikisini de kullacağız. Zaten parayı her türlü ödüyoruz 2 farklı internet olması daha mantıklı geldi sizce ne yapmalıyım. Bir sıkıntı çıkar mı? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, şu an evde göknet internet sağlayıcısını kullanıyorum. Değiştirmek istiyorum fakat 15 ay tahattüt var dediler. 1200 lira gibi bir para yapıyor. TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum. Geçsem aynı zamanda diğeri de dursa sıkıntı olur mu evde internet kullanımı çok fazla ikisini de kullacağız. Zaten parayı her türlü ödüyoruz 2 farklı internet olması daha mantıklı geldi sizce ne yapmalıyım. Bir sıkıntı çıkar mı? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Her dairede tek telefon hattı olduğunu düşünürsek bu mümkün değil.

Bağlatıp kullananlar var. Boş port varsa sorun olacağını sanmam iki ayrı hat sonuçta.

Ben kullanmıştım. Ama binanın alttaki internet kutusundan eve 2. kabloyu kendim çekmiştim adamlar hangi kablodan alacağımı söyleyip interneti açıp gitmişleri. Çünkü evlerin neredeyse hepsine 1 hat tesisat içinden veriliyor. 2.sini apartman boşluğundan göndermiştim.

Güncel yapıda Cat6 kablo gider dairelere. Bazı uyanık elektrikçiler tek hat çekebiliyor.

Cat 6 kablonun daireye gitmesi demek birden fazla hatta sahip olmak demek ve yedek hatta sahip olmak demek.
Tek hat giden kabloyu Cat 6 ile değiştirin ve bu sorun ortadan kalkar. Böyle bir engel varsa eğer.

Binaya gelen hatta 8 abonelik hakkı var diyelim. Ancak bunun 4,5,6 tanesi aktif. Kalan boş hat durumu kadar abonelik elde edebilirsiniz.
Ancak bunla beraber saha dolabında port uygunluğu bulunması şart.

Geri
Yukarı