1 GB RAM'li bilgisayar için güncel işletim sistemi önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

GokhanYigitGya

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Nilüfer Bursa Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar önceki konularımdan bilen bilir. Benim 32 Bit atom işlemciye, HDD'ye ve 1GB RAM'e sahip eski bir Notebook'um var.
Şu an o PC'de Windows 8.1 kurulu ve rahat bir şekilde çalışıyor fakat Windows 8.1'in desteği önümüzdeki yılın başında bitiyor.
Bana en azından önümüzdeki 3-4 sene güvenlik güncellemesi desteği olan, 32 Bit desteği olan ve 1GB RAM'li ve HDD'li bilgisayarlarda rahatsızlık vermeden çalışabilecek bir işletim sistemi önerisi yapabilir misiniz?😄😁

Not: Windows 8.1 veya daha eski bir Windows sürümü önermeyin.👍
Not 2: Linux ilk tercihim değil yani mümkünse Windows bir işletim sistemi önerin.😁

Hocam Windows 8.1 dışında Windows 10 var. Onun desteği 2025'te bitiyor. Ama o PC pek açacağa benzemiyor. Linux veya Ubuntu kurabilirsiniz.

Arkadaşlar önceki konularımdan bilen bilir. Benim 32 Bit atom işlemciye, HDD'ye ve 1GB RAM'e sahip eski bir Notebook'um var.
Şu an o PC'de Windows 8.1 kurulu ve rahat bir şekilde çalışıyor fakat Windows 8.1'in desteği önümüzdeki yılın başında bitiyor.
Bana en azından önümüzdeki 3-4 sene güvenlik güncellemesi desteği olan, 32 Bit desteği olan ve 1GB RAM'li ve HDD'li bilgisayarlarda rahatsızlık vermeden çalışabilecek bir işletim sistemi önerisi yapabilir misiniz?😄😁

Not: Windows 8.1 veya daha eski bir Windows sürümü önermeyin.👍
Not 2: Linux ilk tercihim değil yani mümkünse Windows bir işletim sistemi önerin.😁

Windows 10 1GB RAM ve 32 Bit destekliyor. Ama neden hala o bilgisayar ile devam etmeye inat ediyorsun anlayamadım. Yani webte bile takılamazsın.

Eğer Linux tercihin değilse başka tavsiye edebileceğim sistem yok. Fakat dersen ki düşük bir işletim sistemi de olur o zaman Windows 7 tam senliktir bence. Hem az gereksinimli sakin sakin çalışır içinde rahat rahatta gezinirsin.

8.1 de kalmalısın ya da yükseltmemelisin bu bilgisayara Windows 8.1 üstü olmaz bilgisayarına ters. Önere bilecek çıkmaz yüksek ihtimal.

Yanlış bilgilendirme.
Windows 10 sistem gereksinimleri
  • En son işletim sistemi: En son sürümü, yani Windows 7 SP1 veya Windows 8.1 Update'i çalıştırdığınızdan emin olun...
  • İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ya da SoC.
  • RAM: 32 Bit için 1 Gigabyte (GB) veya 64-bit için 2 GB.

Hocam ben size düşük bütçeli toplama parçaları bulurum. O sistemle devam etmeyin bence

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı