Çözüldü 1 GB RAM'li sistemde Windows 11 kullanılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hktnaa

Centipat
Daha fazla  
RAM
1 GB DDR2
SSD veya HDD modeli
160 GB HDD
İşlemci
Intel Atom N455 1.6 GHz
Yeni bilgisayarımda Windows 11 var ve hayran kaldım. Ve evdeki diğer bilgisayarlarıma kurmak istiyorum. Ve 1 adet problem var. 1 GB RAM'a ve 160 GB HDD'ye sahip bir bilgisayar var. Atom işlemcili netbookta çalışır mı? Yani Vista mı 11 mi diye soruyorum.

Vista mı 11 mi?

Çözüm
Yeni bilgisayarımda Windows 11 var ve hayran kaldım. Ve evdeki diğer bilgisayarlarıma kurmak istiyorum. Ve 1 adet problem var. 1 GB RAM'a ve 160 GB HDD'ye sahip bir bilgisayar var. Atom işlemcili netbookta çalışır mı? Yani Vista mı 11 mi diye soruyorum.

Vista mı 11 mi?
Hocam o sistemle Windows 7'yi bile zor kullanırsınız.

Vista mı 11 mi?

Hocam size şöyle söyleyeyim. 4 GB DDR3 RAM'im varken Windows 7 de %50 kullanım oluyordu. Windows 11 kaldıracağını düşünmüyorum.

1 GB nedir ya 2005'lerde mi yaşıyoruz? Acil yükseltme yap, yapamıyorsan da onu elinden çıkar. Hiçbir işletim sistemi doğru düzgün çalışmaz.

Bence 1GB olmasında sorun göremiyorum. Windows 98 gibi işletim sistemlerini rahatlıkla çalıştırabilir. Ayrıca arkadaşın durumu sanırım iyi değil veya nostalji yapmak istiyor. Konuya odaklanmak daha mantıklı şu an.

Bence 1GB olmasında sorun göremiyorum. Windows 98 gibi işletim sistemlerini rahatlıkla çalıştırabilir. Ayrıca arkadaşın durumu sanırım iyi değil veya nostalji yapmak istiyor. Konuya odaklanmak daha mantıklı şu an.
Eğer durumu kötüyse ve bu pc yi kullanması gerekiyorsa 98 hiç iyi bir seçim değil.

Usta çok zor, o değil de bu sistemi nereden buldun? :D antika olarak sakla.

Bazen bu konuların millet ban yesin diye açıldığını düşünüyorum. KPSS gibi tuzak konu var forumda.

XP Sorunlu çalışıyordu Vista'ya geçtim. Vista'da kasıyordu Linux'u denedim, o da kastı, bu sürece girdim. Bilgisayar'da kaynak ve işletim sistemi kıtlığı var

Hayalim 2000😀

Usta çok zor, o değil de bu sistemi nereden buldun? :D antika olarak sakla.

Tanıdığımdan geldi, manevi değeri var, o yüzden saklıyorum.😀

Deneyeceğin vakit söyle ülkeyi terkedelim. Mantıklı düşün. 1 GB RAM ile sence Windows 11 açılır mı? Bende 4 GB RAM var Windows 10 bile anca düzgün çalışıyor.

Geri
Yukarı