1 Güç Kaynağını 3 Bilgisayarda Kullanma

emre_by

Hectopat
Daha fazla  
Sadece internet amaçlı onboard kullanılacak PC için ortak güç kaynağı kullanılabilir mi? 3 Adete kadar sistem birleştirmesi düşünüyorum. Bu şekilde bir uygulama yapılabilir mi?

Cable.png

Sistem özellikleri ve PSU'ya göre değişir. Dediğiniz şekilde, ortalama güç çeken bilgisayarlar ve bu bilgisayarları besleyebilecek kaliteli bir PSU ile teoride olması lazım. Kaliteden kastım; bilindik, kendini ispatlamış bir marka ve 80+ sertifikası.

Kullanacağın bir güç kaynağı neredeyse kullandığın bir sistemden daha pahalıya denk gelecektir. Onun yerine ben senin yerinde olsam letgo gibi platformlar üzerinden 20 TL gibi fiyatlarla 250-300 Watt değerde Psu satın alırdım.

Ben senin yerinde olsam, Letgo gibi platformlar üzerinden 20 TL gibi fiyatlarla 250-300 Watt değerde PSU satın alırdım.
20 TL'ye alınan bir PSU'nun ne zaman bozulacağı veya sisteme zarar vereceği belli olmaz. Kaliteli PSU'ların ikinci elini 20 TL'ye bulamazsınız zaten. Kâr yerine zarar elde etme olasılığı çok yüksek.

Sadece internet amaçlı onboard kullanılacak PC için ortak güç kaynağı kullanılabilir mi? 3 Adete kadar sistem birleştirmesi düşünüyorum. Bu şekilde bir uygulama yapılabilir mi?

Eki Görüntüle 436926
Peki işlemciyi beslemek için 4 PIN lik kabloyu da çoğaltmanız gerekiyor. Araştırdınız mı ? Piyasada böyle bir kablo mevcut mu ?

20 TL'ye alınan bir PSU'nun ne zaman bozulacağı veya sisteme zarar vereceği belli olmaz. Kaliteli PSU'ların ikinci elini 20 TL'ye bulamazsınız zaten. Kâr yerine zarar elde etme olasılığı çok yüksek.

Haklısınız.Zamanında sıfır corsair güç kaynağı bile başımı çok ağrıttı.Bu nedenle düşündüğüm bu 3'lü sistem için halihazırda mevcut olan Evga üst serisi bir psu ile kullanmak istiyorum.
Aklıma takılan PSU daki 24 Pinin 3 anakarta güç desteğini karşılayacağı mıdır?
İşlemci G5400, Anakart GA-B250M-D2V

24 pin kablosunu çoklamak da tehlikeli. Bazı basit veriler de taşıyor.

Peki işlemciyi beslemek için 4 PIN lik kabloyu da çoğaltmanız gerekiyor. Araştırdınız mı ? Piyasada böyle bir kablo mevcut mu ?

Araştırmadım.İşlemciyi güç beslemesiz kullanabileceğimi düşündüm.Güç beslemesi gerekli midir? Besleme gerekli ise belirttiğiniz 4 pin lik kabloyu temin ederek, kesip birleştirebilirim.

Araştırmadım.İşlemciyi güç beslemesiz kullanabileceğimi düşündüm.Güç beslemesi gerekli midir? Besleme gerekli ise belirttiğiniz 4 pin lik kabloyu temin ederek, kesip birleştirebilirim.
Nasıl 24 PIN ile Anakartınızı besliyorsunuz, Aynı şekilde İşlemcinizide 4 PIN ile beslemek zorundasınız. Aksi takdirde sisteminiz çalışmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı