1 Gün Kullanılan iPhone 6'nın Servis'e Gitmesi

shanoglu60

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Tarsus
Daha fazla  
Meslek
Seo
Türkcell İletişim Merkezinden 12 ay taahhütlü telefon aldım. Cihazı inceledik bir şey yoktu, eve geldim aksam baktım toz zannettim, sildim sildim geçmiyor anladım ki ekranın altında toz varmış. Sonra ki gün götürdüm bayiiye telefonu "servise yollamamız lazım" dedi eleman. "Buradan yenisini vermeye yetkimiz yok zaten oradan sıfır cihaz veriyoruz" dediler. Verdim telefonu kutusuyla 10 gün sonra gelecekmiş öğrendim ki oradan gelen telefonlar swap oluyormuş. Çok kötü moralim bozuk, düşündükçe deli oluyorum ya.

Swap telefon ne oluyor? Dandik kullanılmış, toplama telefon mu gelecek bana şimdi ? :depresyon:

Gelince itiraz etme şansım var mı ? Geçti mi artık

• Hocam merhabalar öncelikle endişe edilecek bir durum söz konusu değildir. Kendim '' Vodafone '' firmasında görev yaptığımdan az çok bilgim var bu konu ile ilgili.
  • Tek yapmanız gereken size kesilen fatura ve kutu içeriği ile aldığınız bayi'den '' Brighstar '' yada '' KVK '' adresini alıp ürünü ücretsiz bir şekilde kargolamanız.
  • Kargo numarası ve imei numarasını aldığınız takdirde internet üzerinden kargonun durumunu kontrol etme şansı bulabilirsiniz.

Swap telefon demek değişim yapılacak demek oluyor zaten.Eğer İstanbul'daysanız Apple store dan randevu alıp götürseydiniz hemen değişim yapılırdı.Yeni verilen telefon kutusuz gelir bu arada.

Maalesef Mersinliyim. Yalnız benden kutumu da aldılar, geri bana eski kutumu mu verecekler? Göz boyamak için mi aldılar acaba... :) Bazıları swap için diyor; "ayıplı telefonlar fabrikada yenileniyor, bize swap olarak geliyor." Çok moralim bozuluyor düşündükçe 2. el durumuna düşüyor telefon ya. Ayrıca swap telefonlar çabuk bozulur mu ki?

Swap telefon demek değişim yapılacak demek oluyor zaten.Eğer İstanbul'daysanız Apple store dan randevu alıp götürseydiniz hemen değişim yapılırdı.Yeni verilen telefon kutusuz gelir bu arada.

Apple değişimde dandik vermez merak etme sıfır cihaz verecekler.

Geçen senelerde iphone 5 cihazlarda çıkan tuş sorunu nedeniyle ücretsiz değişim yapılıyordu. Ben sadece cihazı verdim ve bana sıfır bir cihaz verdiler. Siz verdiğiniz servisle görüşün. Tamir için cihazları Apple Store' ye gönderiyorlarsa zaten sıfır cihaz olarak gelecektir.

Mesela birinin telefonunun ekranı kırılıyor. O kişi gidiyor apple store'a telefonunu sağlam telefonla değiştiriyorlar. Sonra eski kırık telefonun camını değiştirip başka gelen birine veriyorlar.

Mesela birinin telefonunun ekranı kırılıyor. O kişi gidiyor apple store'a telefonunu sağlam telefonla değiştiriyorlar. Sonra eski kırık telefonun camını değiştirip başka gelen birine veriyorlar.
Öyle bişey yok :) Yenilenmiş cihazlar var ama onları vermiyorlar çünkü gelen cihazın kasasından belli sıfır olduğu. İç aksamı hakkında kesin bişey diyemem.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı