1 Hafta içerisinde sigara bırakma çalışması

2 yıl kadar önce bırakmıştım. Konuyu okuyan arkadaşlara olumsuz örnek olmak istemem ama ilk 1 hafta hiç içmedikten sonra, o ay içerisinde içme isteğiniz daha da artıyor. Yaklaşık 1 ay kadar süren bir süreç. Sigaranın ne olduğunu vücudunuzun unutması ise yaklaşık 1-1.5 ay kadar sürebiliyor.

Burada önemli olan irade. Sürekli aklınızda sigara olacak. Bıraktım 1 haftadır içmiyorum, 10 gün oldu içmedim diye sürekli sayarsanız, zihninizden atmanız daha zorlaşır. Meşgul olacak bir şey bulmanız gerekiyor. Atıştırmalıklar da önemli.

İlk haftaları geçtikten sonra canın çeksede ağır şekilde çekmiyor. Ondan dolayı sadece 1 haftayı anlattım.
Bunu düşünen zaten bırakır. 1 haftalık programlara da ihtiyaç duymaz.

Bu zaten bir yardımcı program. Bırakmak isteyenlere sadece destek çıkıyor. Bu program ile hemen bırakacaksınız diye bir şey yok. İradenize destek çıkıyor sadece.

İlk haftaları geçtikten sonra canın çekse de ağır şekilde çekmiyor. Ondan dolayı sadece 1 haftayı anlattım.

Doğrudur. Bünyeden bünyeye değişir. Kişi kendine 1 haftadır içmiyorum helal olsun bu da bir başarı diyor. Başarı başarıyı tetikler, ilk hafta çok önemli kesinlikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı