1 haftalık prozac tecrübem

1 haftadır kullanıyorum, iyi mi geldi kötü mü geldi anlamadım. Sabahları 20 mg 1 doz alıyorum, haddinden fazla sakinleştiriyor gibi beni. İlk günlerde iştahı komple kesiyordu ama şimdi normale döndü gibi. 6 ay kullanıp bırakmam önerildi, öyle yapmayı düşünmenin yanı sıra komple kesmeyi düşünüyorum. İlacın beni kedi gibi yapmasını kaldıramıyorum. Sizlerin arasında prozac kullanmış varsa tecrübelerinizi öğrenmek istiyorum.

1 haftadır kullanıyorum, iyi mi geldi kötü mü geldi anlamadım. Sabahları 20 mg 1 doz alıyorum, haddinden fazla sakinleştiriyor gibi beni. İlk günlerde iştahı komple kesiyordu ama şimdi normale döndü gibi. 6 ay kullanıp bırakmam önerildi, öyle yapmayı düşünmenin yanı sıra komple kesmeyi düşünüyorum. İlacın beni kedi gibi yapmasını kaldıramıyorum. Sizlerin arasında prozac kullanmış varsa tecrübelerinizi öğrenmek istiyorum.

Geçmiş olsun, antidepresanların kullanımına hiç sıcak bakmasamda doktor öneriyorsa, önerdiği şekilde devam etmekte fayda var. Doktor illaki bir yarar zarar hesabı yapıp veriyor bu ilaçları.

Bu ilaç hakkında fikrim yok ama şiddetli uykusuzluk yaşadığım bir dönemde uyku ilacı vermişlerdi. İlk içtiğimde halüsünasyon görmeye başladım. Sonrasında doktora bilgi verip bıraktım. Uykusuzluğumla mutluyum. 🤣

Bence en kısa yoldan bırakın. Bu tür ilaçlar bana göre sisteme uyum sağlayamayan doğal insanların uyum sağlayamayacağının farkında olduklarından "uyuşturucu" olarak vermek. Ama bu aslında bağımlılık yapmasa da kullanan sürekli bunu isteyecektir. 10 yıl kullananlar tanıyorum ve bana göre eski işlevselliklerinden çok uzaktalar. Beyni bitiriyor gibi bir durum söz konusu. Sisteme ilaçsız nasıl uyum sağlanır? İnanın bu konuda firkim yok :)

Bana yan etki yapmıştı ve tolere edemedim. Bu yüzden bıraktım. Yine de 1-2 ay kullanıp eziyetini çektim bu ilacın. İlaç yarar sağlamıyorsa ve sadece eziyet gibi yan etki yapıyorsa tolere edilemiyordur ve bu yüzden bırakmak gerekir.

Bence en kısa yoldan bırakın. Bu tür ilaçlar bana göre sisteme uyum sağlayamayan doğal insanların uyum sağlayamayacağının farkında olduklarından "uyuşturucu" olarak vermek. Ama bu aslında bağımlılık yapmasa da kullanan sürekli bunu isteyecektir. 10 yıl kullananlar tanıyorum ve bana göre eski işlevselliklerinden çok uzaktalar. Beyni bitiriyor gibi bir durum söz konusu. Sisteme ilaçsız nasıl uyum sağlanır? İnanın bu konuda firkim yok :)
Dediklerine kesinlikle katılıyorum, insana yapay dopamin yani mutluluk hormonu salgılatıyor anlık kimyasal bir şekilde, ve onlara bağımlı hale geliyorsun, uyuyamamak, fazla uyumak, varoluşsak sancılar, ani sinirlenmeler, duygusuzluk, amaçsızlık, sinir krizleri, çıldırmalar, hiçbirşey yapmak istememek üşengeçlik, banyo bile yapamazsın aylarca, int*har duşunceleri, 20 yılda geçse artık ona bağımlı hale geliyorsun vucudun mekaniğini ve kimyasını tamamen bozuyor, anksiyeteye davet çıkarıyor, herkes seni izliyormuş gibi acaba benim hakkımdamı konuşuyorlar, bana mı gülüyorlar, herkes banamı bakıyor? beni mi izliyor? gibi sorular, asla odaklanamazsın, bir yerlere dalıp gidersin, odaklanma yeteneğini mahveder asla odaklanamazsın, sinir sistemini mahveder,insanlardan nefret edersin,insanlardan soğur ve onlara tahammül edemezsin, onlarla konuşmaya utanıp, çekinirsin, hemen sıkılır ve sahte dopamin ihtiyacını sosyal medyada kaydırarak karşılamaya çalışırsın, Aklına eski anıların gelir, eski anılarını unutursun, bazen özlersin, her an yorgunsun çökmüşsün ve filozofa gibisin, neden varım vesaire bir çok soru, seni normal insanlar gibi düşünmeye zorluyorlar, itiyorlar. Sakinliğini senden çalan insanlar seni anormal ve deli olmakla suçlarlar, Ve ayrıca beyin sahte dopamine ve melatonine alıştığından vücut onları doğal bir şekilde saygılamayı azaltır veya bırakır, tamamen keser, ve sigara, alkol, mast, p*rno gibi şeylere bağımlı olma ihtimalini arttırır. İlaç kendine bağımlılık yapıyor, çünkü hormon sistemimizi mahvedip kendine mecbur mıraktırıyor, herkes gibi normal sisteme uygun robotlaştırma ile bağdaştırıyorum. Kısacası Filozof, Söz yazarı, Pesimist ve Melankolik bir bağımlıya dönüşüyorsunuz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı